No active "ca-sidebar-197687" sidebar

UZOVSKÁ PANICA: Na počasie najviac doplatili škôlkari

materska-skola-uzovska-panicaNajprv silný vietor, potom dážď. Vyčíňanie počasia v posledných dňoch sa v Uzovskej Panici najviac podpísalo na budove tamojšej materskej školy. Jej prevádzka je preto obmedzená. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol starosta obce Peter Babík, v polovici mája veterná smršť strhla strechu z materskej školy, po pár hodinách potom prišiel prudký lejak. Ten premočil strechu a steny začali plesnivieť. "Sušili sme ich asi týždeň," hovorí starosta, podľa ktorého bola strecha prikrytá plachtami, no keď včera začalo pršať, steny znovu zatiekli a za obedom museli všetkých 15 detí poslať domov. V budove materskej školy je aj kuchyňa a jedáleň, v ktorej sa stravuje ďalších 35 detí základnej školy.
„Keď už dnes nezaprší, budem to vidieť optimistickejšie, ako som to videl včera ráno,“ povedal Babík, podľa ktorého už na streche pracujú robotníci. Aké škody počasie napáchalo, starosta zatiaľ uviesť nevedel. Najväčšie sú podľa neho na budove. Oprava strechy bude podľa Babíka stáť viac ako 8 tis. eur, náklady na maľovku a fasádu zatiaľ vyčíslené nemá.

Veterná smršť sa okresom Rimavská Sobota prehnala vo štvrtok, 15. mája. Deti s učiteľkou museli popoludní evakuovať. Ako starosta poznamenal, len pokrčený plech zo strechy odstraňovali dva dni. „Museli ju postrihať,“ hovorí Babík. Silný vietor strhol v okrese viacero striech a vylámal približne 370 tis. kubíkov drevnej hmoty, čo je najviac z celého Slovenska.

[nggallery id=1422]

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: OU Uzovská Panica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross