No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V CSM Industry v Tisovci zmodernizujú výrobnú halu a vytvoria desiatky pracovných miest

Zdroj: FB Jaro Naď - minister obrany SR

TISOVEC – Aj do Tisovca vo štvrtok (27. 4.) zavítal jeden z predstaviteľov vlády. Poverený minister obrany Jaroslav Naď navštívil spoločnosť CSM Industry, kde sa s riaditeľom firmy Tomášom Marošom vyjadrili, že slovenský obranný priemysel bude mať na výrobe vozidiel približne 60-percentné zapojenie, pôvodne sa hovorilo približne o 40 percentách.

Ako uvádza TASR, vďaka výrobe bojových obrnených vozidiel (BOV) 8x8 Patria pre slovenskú armádu zmodernizujú výrobnú halu a prijmú približne 40 nových zamestnancov, v súčasnosti vo výrobe zamestnávajú približne 90 ľudí.

Článok pokračuje pod reklamou


"Celkový balík, ktorý sa prefinancuje tu v Tisovci, je viac ako 50 miliónov eur. Pre spoločnosť Patria, s ktorou má CSM Industry dohodu, bude Tisovec slúžiť ako regionálne centrum pre ďalšie prípadné zákazky, ktoré sú už aj v procese dohodnuté, pre iných zákazníkov vo svete," uviedol Naď.

Podľa informácií TASR, polovicu zo štvormiliónovej investície bude hradiť fínska Patria. Nákup 76 BOV schválila vláda koncom marca 2022, v auguste minulého roka Slovensko uzavrelo s Fínskom medzivládnu dohodu. Celková cena zákazky vrátane logistiky, infraštruktúry a munície je 447 miliónov eur.


FOTO/VIDEO: Predstavitelia vlády a investor Winkelmann v Rimavskej Sobote podpísali memorandum o spolupráci

27.apr.2023 -

Nemecký investor v štátnom priemyselnom parku v R. Sobote vytvorí približne 500 pracovných miest.

Ďaľej...

"Prvých 12 vozidiel bude vyrobených vo Fínsku, na tých sa už robí. Participujú na tom aj slovenskí zamestnanci, ktorí odišli a postupne budú odchádzať na zaškolenie. Očakávame, že prvé vozidlo by mohlo prísť na Slovensko v septembri," priblížil Naď s tým, že na jeseň by mala odštartovať aj výroba v slovenských podnikoch.

Výroba každého z vozidiel sa začne v štátnej spoločnosti Konštrukta Defence podvozkom, pokračovať bude v Tisovci. "Podvozková časť pôjde do našej fabriky, kde sa bude vyrábať celá korba vozidla. Následne sa korba bude montovať, to znamená, že celé vozidlo sa vo finále zmontuje na Slovensku. Vozidlo bude otestované, vyskúšané a bude ponorené v bazéne, keďže podmienkou ministerstva bolo, aby dokázalo plávať," dodal Maroš.

Strojárska spoločnosť CSM Industry nadväzuje na 50-ročnú históriu výroby strojárskych a stavebných mechanizmov v Tisovci. Zameriava sa najmä na výrobu UDS strojov, výrobky dodáva na trhy krajín Vyšehradskej štvorky i ďalších krajín východnej Európy.

Spoločnosť zároveň spolupracuje aj s odbornými školami v Hnúšti či Revúcej, a to formou duálneho vzdelávania.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross