No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti to na Dňoch mesta žilo, ľudí neodradilo ani počasie. Pozreli si koncerty aj prezentáciu polície

Hrdza, Polemic, folkloristi z Poľska či street dance academy Laciho Strajka na amfiteátri v Hnúšti tento rok zaujali obyvateľov nielen tohto mesta ale aj blízkeho okolia. Prvé júnové dni tento rok patrili v tomto mestečku v okrese Rimavská Sobota oslavám. Novinkou bol program pre deti, Hnúšťankovo, zážitok mali aj cestujúci parným vláčikom. Ako pre Rimava.sk uviedol primátor mesta Hnúšťa Michal Bagačka, s oslavami boli veľmi spokojní. „Báli sme sa počasia, ale až na Senzus, ktorý sme presunuli do kultúrneho domu, tak ostatné všetky programy prebehli tak ako mali,“ zhodnotil primátor, podľa ktorého presunutím Senzusu nemuseli byť starší ľudia v mokrom. Súčasťou osláv bolo aj ocenenie obyvateľov. Udelené bolo Čestné občianstvo, Cena mesta či Uznanie primátora.

Tohtoročné Dni mesta začali už v piatok, 1. júna. Na Hlavnom námestí, ktoré bolo uzatvorené, svoju prácu a techniku odprezentovali hasiči a policajti. Úvod však patril dymovniciam vo farbách mesta - modrej, žltej, červenej a bielej. Z ich dymu vystúpila takmer 20-tka policajtiek, ktoré v hudobnom sprievode napochodovali na námestie. Ľudia si potom mohli prezrieť techniku. „Dalo sa na čo pozerať,“ priblížila prednostka Mestského úradu Oľga Maciaková, podľa ktorej bolo veľa ľudí na atrakciách aj pripravených programoch. „Veľký úspech malo aj Hnúšťankovo, robilo na tom množstvo dobrovoľníkov, či z radov poslancov, či zo škôl alebo združení,“ podotkol primátor Bagačka, ktorý ocenil ľudí, ktorí sa do programov zapojili a ochotne pomohli. „Spravili to naši ľudia nášmu mestu,“ dodal.

Po piatkovom oceňovaní občanov a piano show Jozefa Hollého čakal na druhý deň obyvateľov Hnúšte program zameraný prevažne pre deti. Po prejdení jarmokom smerovala väčšina ľudí do záhrady pri amfiteátri, kde hlavne tých najmenších čakalo rozprávkové mestečko s atrakciami a rozprávkovými postavičkami. „Hnúšťankovo bolo nové, boli na to ľudia zvedaví,“ priblížila Maciaková, podľa ktorej bolo aj popoludnie vydarené. Hoci nechýbal ani dážď, a program Senzusu bol presunutý, ľudia si cestu na amfiteáter našli aj na večerné koncerty. „Aj posledná Hrdza mala veľký úspech,“ dodala Maciaková. Počasie organizátorov preverilo aj v nedeľu, kedy parný vláčik s deťmi šiel z Hnúšte na Zbojská. Pri ceste domov však pre zaplavenú trať museli prísť dva náhradné autobusy. „Operatívne sme to všetko riešili,“ dodala Maciaková. Súčasťou osláv bol aj florbalový turnaj.

Na okolí posledným mestom v okrese Rimavská Sobota, ktoré čakajú oslavy je ešte mesto Tisovec. Uskutočnia sa 28. až 30. júna. Podľa informácií tisovskej samosprávy pôjde o vyvrcholenie ich úsilia, ako aj občanov mesta. Chýbať nebudú kotlíkové špeciality, program domácich kultúrnych súborov a športových klubov či žiakov miestnych škôl. Lákadlom sobotňajšieho hlavného programu by mal byť koncert Dušana Grúňa, Marcely Laiferovej či Vaša Patejdla.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív mesta Hnúšťa, florbal : Matúš Golian


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross