No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Lukovištiach budú opäť hľadať tú najlepšiu domácu, zapojiť sa môžete do konca mesiaca

perex-palenkaEj, ale píše! Aj takto sa zvykne povedať o dobrej domácej pálenke pri jej ochutnávke. Máte aj vy tú svoju, o ktorej by mohli takto povedať aj odborníci na tekuté ovocinárstvo s medzinárodnými skúsenosťami? 🙂 Tak sa prihláste do 2. ročníka súťaže Lukovišťský kalíšťok, v ktorej opäť budú hľadať tú najlepšiu domácu pálenku.

„Po úspešnom 1. ročníku podujatia, ktoré sa konalo v roku 2014 pri príležitosti 80. výročia otvorenia obecnej pálenice v Lukovištiach, sa obec rozhodla pokračovať v súťaži a ochutnávke ovocných destilátov, pričom tentokrát sa jej záber rozšíril na celý Banskobystrický kraj,“ priblížil Jozef Mitter z organizačného výboru súťaže.

Súťažiť sa bude v týchto kategóriách – slivka, hruška, jablko, čerešňa/višňa, záhradná zmes a iné zaujímavé destiláty. Vzorky svojich domácich destilátov vypálených v pestovateľských páleniciach môžete posielať do 30. apríla na adresu Obecného úradu v Lukovištiach. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla Miroslava Vargová, manažérka MAS Malohont, všetky prihlásené vzorky, ktoré splnia podmienky súťaže, budú ohodnotené a podľa kvality zaradené do zlatého, strieborného alebo bronzového stupňa, respektíve umiestnia sa bez ocenenia.

O výsledkoch hodnotenia, ktoré osvedčí Slovenský Rád rytierov destilátov, sa súťažiaci dozvedia 15. júla na ochutnávke ovocných destilátov v Lukovištiach, kde si na svoje prídu aj milovníci pálenky z radov verejnosti. „Okrem koštovky čaká na návštevníkov podujatia posedenie pri ľudovej hudbe a miestnych špecialitách. Súčasťou programu bude aj odborný seminár.“ doplnila Alena Segedyová, starostka obce Lukovištia.

Súťažiť sa bude v týchto kategóriách – slivka, hruška, jablko, čerešňa/višňa, záhradná zmes a iné zaujímavé destiláty. Vzorky svojich domácich destilátov vypálených v pestovateľských páleniciach môžete posielať do 30. apríla na adresu Obecného úradu v Lukovištiach.

Výsledky súťaže budú vyhlásené na súťažnej výstave a koštovke ovocných destilátov 15. júla v Lukovištiach.

Do súťaže posielajte vzorky ovocného destilátu o objeme 0,3 litra, na adresu: Obecný úrad Lukovištia, 980 26 Lukovištia č. 26. Prihlášku do súťaže nájdete TU.

Podujatie organizujú: obec Lukovištia, Banskobystrický samosprávny kraj, Združenie prevádzkovateľov pestovateľských páleníc Nitra, Miestna akčná skupina Malohont Hrachovo, Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov Rimavská Sobota, Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov Lučenec a Gemerská poľnohospodársko-potravinárska komora Rimavská Sobota.

Lukovistsky kaliscok - plagatMIN

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross