No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V mestskom parlamente vznikol ďalší klub "Klub racionálnych rozhodnutí"

23. septembra 2015 |  | | | |

poslanci-msz2V rimavskosobotskom 19-člennom poslaneckom zbore vznikol po takmer roku od komunálnych volieb druhý klub, má siedmich členov a združuje viaceré politické strany ako aj nezávislých poslancov. Na uplynulom rokovaní o tom informoval poslanec Ivan Hazucha, ktorý požiadal vedenie mesta o prehodnotenie počtu poslancov v mestskej rade a o doplnenie o poslanca Samuela Urbana. „Sedem poslancov prevyšuje tretinu všetkých poslancov a preto sme požiadali pána primátora a požiadame aj väčšinový klub o prehodnotenie členov v mestskej rade (MsR),“ pripomenul po rokovaní Hazucha.

Ing. Ivan Hazucha

Ing. Ivan Hazucha

Podľa jeho slov klub s názvom "Klub racionálnych rozhodnutí" s dovetkom - pre skutočný rozvoj RS založili kvôli zintenzívneniu spolupráce nezaradených poslancov, zvýšeniu váhy ich názorov a zlepšeniu informovanosti časti poslancov, ktorí nie sú členmi väčšinového klubu "Spoločne za rozvoj RS" najmä z rokovaní MsR. „Všimli sme si, že naše názory sú k mnohým problémom podobné a podobné sú aj hlasovania,“ priblížil Hazucha, ktorý je predsedom novozaloženého klubu. Ten podľa neho nebol vytvorený na základe politických záujmov, pretože jeho zloženie je naozaj mimoriadne pestré - od ľavice - Smeru SD, cez stred - SDS po pravicu - SDKU a nakoniec aj nezávislých poslancov.
„Takže nám naozaj ide o racionálne a pragmatické stanoviská k riešeným témam MsZ a z toho vyplýva aj názov nášho klubu,“ hovorí Hazucha a dodáva, že rozvoj má v názve aj väčšinový klub, ale niektoré ich rozhodnutia sa im vzhľadom k rozvoju mesta zdajú minimálne sporné.

poslanci-msz1

Ing. Zoltán Bán (v strede) v diskusii s poslancami MsZ.

„Napriek tomu, že názory viacerých poslancov toho klubu sú blízke našim názorom a osobne si ich vážim, hlasovania následne nie sú zhodné s ich prezentovanými názormi. Možno sú pod silnejším vplyvom pána primátora, s ktorým úzko spolupracujú,“ poznamenal Hazucha.

Podľa šéfa väčšinového klubu Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty Zoltána Bána nediktujú svojim členom ako majú hlasovať. „Dávame im voľnú ruku,“ povedal pre Rimava.sk Bán, podľa ktorého sa možno preto zdá, že v klube je niekedy nesúlad. Ako spomenul, založenie nového klubu je pre neho novinkou, o ktorej sa dozvedel na rokovaní. Zároveň potvrdil, že s ostatnými poslancami spolupracovali aj doteraz. „V takých bodoch, čo sme považovali za dôležité,“ dodal.

„Uvidíme, nakoľko bude naša spolupráca úspešná a pokiaľ sa nám bude dariť, chceli by sme potom aspoň v tých najzložitejších a najpálčivejších problémoch rokovať aj s väčšinovým klubom, čo by pri dosiahnutí zhody mohlo výrazne zjednodušiť a skrátiť rokovania MsZ. Z našej strany nato určite vôľa bude, uvidíme nakoľko bude otvorená pre spoluprácu druhá strana, aby to bolo prínosom pre občanov Rimavskej Soboty,“ povedal Hazucha a dodal, že pre spoluprácu v klube sa rozhodli aj poslanci - Štefan Baláž, Miroslav Bitala, Eva Bornayová, Erik Klaubert, Július Sojka a Samuel Urban.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisice články
R. SOBOTA: Primátor chodí do vyšetrovačky ako na klavír, preverovať ho mal aj Úrad pre verejné obstarávanie
R.SOBOTA: Mesto má po prvýkrát vo vedení ženu
Na asfaltovanie ulíc a chodníkov sa zatiaľ nikto neprihlásil, hradené majú byť aj z refinancovania úverov
Pozemky prenajmú novému majiteľovi za takmer dvojnásobok. Ladislav Sedmák vrátil Cenu mesta
Poslanci upravili nariadenia, ktoré boli nad rámec zákona

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross