No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Sobote ocenili najlepších športovcov roka za rok 2023. Titul medzi dospelými získala mladá zápasníčka

Foto: FB OZTK

RIMAVSKÁ SOBOTA – Anketa Športovec roka má za sebou už 58. ročník. V reštaurácii Mladosť v Rimavskej Sobote ozámili v piatok, 31. mája, najúspešnejších športovcov za rok 2023.

Vyhodnocovalo sa v šiestich kategóriách - žiaci, dorast, dopselí, družstvá, parašport a technické športy. Medzi žiakmi získal prvenstvo thai-boxer Iván Ádám z klubu PALÓCOK, o.z. Tornaľa. Druhá skončila plavkyňa Ela Valachová z Plavekcého klubu Rimavská Sobota. Na treťom mieste sa umiestnil zápasník z R. Soboty Patrik Vetrák.

Článok pokračuje pod reklamou


V dorasteneckej kategórii uspel zápasník Filip Ďurčo, ktorý získal prvé miesto. Druhý skončil thai-boxer z Tornale János Szabon a na tretej priečke sa umiestnil taekwondista z R. Soboty Marek Spodniak. V kategóriách parašport a technické športy bol nominovaný len jeden športovec. V parašporte uspel taekwonidsta z Hnúšte Tomáš Mravec a v technických športoch Peter Vrábeľ, ktorý sa zúčastňuje Spartan race.

Medzi dospelými získala titul športovca roka zápasníčka z R. Soboty Khrystyna Basych, ktorá na juniorských majstrovstvách Európy obsadila piate miesto. Druhý skončil kulturista Roland Brosman a na tretej priečke sa obsadil taekwondista Tomáš Antal.

V ankete ocenili aj najlepšie kolektívy. Tým sa stalo družstvo dorastencov v zápasení, druhý skončil tím žiakov v bedmintone. Ako každoročne, aj teraz vyhlásili jubilantov tohto ročníka. Stali sa nimi Štefan Makši, Štefan Szántó, Gejza Tóth, Ján Forgon a Jozef Slovák.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross