No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Radzovciach rekonštruujú Obecný úrad aj miestne komunikácie

25. mája 2022 | |  | 
Radzovce. Foto: radzovce.sk/CBS

RADZOVCE - Budova Obecného úradu v obci Radzovce v okrese Lučenec prechádza obnovou. Samospráva okrem toho v uplynulých týždňoch rekonštruovala aj cesty. Ďalšia obnova povrchov vozovky je ešte plánovaná.

Obec dostala z envirofondu dotáciu na zníženie energetickej náročnosti budovy vo výške 295-tisíc eur. Celý tento projekt bude financovaný vo výške približne 310-tisíc eur. Rozdiel uhradí samospráva z vlastných prostriedkov.

Článok pokračuje pod reklamou


"Práce by sa mali skončiť v júni. V rámci obnovy sa vymení strešná krytina, izolácie strechy, podlahy či obvodového plášťa aj okná. Pribudne nová elektroinštalácia, vzduchotechnika i kúrenie. Prakticky je to kompletná rekonštrukcia," vymenoval starosta Péter György.

Obci sa darí rekonštruovať aj miestne komunikácie. O poskytnutých dotáciách na tieto účely informoval náš partnerský web Novohradske.sk.

"Začiatok niektorých prác sme mali naplánovaný už dávnejšie. Všetko ale vyšlo tak, že sa to musí zrealizovať naraz, čo je pre nás veľká výzva. Som však spokojný, že sa pracuje a že sa nám darí obnovovať obec," doplnil starosta.

Radzovce tiež ukončili vyše stotisícový projekt vybudovania troch špeciálnych tried (jazyková, počítačová, technická) na tamojšej základnej škole. Tie už žiakom slúžia, no čakalo sa na dokončenie kontrolného procesu a preplatenie nákladov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross