No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Revúcej bude vybudované detské inkluzívne ihrisko za takmer 45-tisíc eur

Zdroj: Facebook Július Buchta

REVÚCA – Mesto Revúca sa v najbližších mesiacoch dočká unikátneho detského ihriska bez bariér. Nový detský areál vznike vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý podporil projekt ekologického detského ihriska.

Ako na svojom Facebooku uviedol primátor mesta Július Buchta, ihrisko bude viacgeneračným priestorom s prvkami pre deti vrátane tých, ktoré majú špeciálne potreby a tiež bude disponovať oddychovou zónou pre dospelých.

Článok pokračuje pod reklamou


"Vďaka dotácii vo výške 44 850 eur tak pri Dome športu zakotví loď Pinta, vybuduje sa fit dráha, umiestni sa kolotoč a hojdačka. Vznikne pieskovisko, ale nebudú chýbať ani nové lavičky či altánok pre odpočinok," informoval Buchta.

Súčasťou realizovaného ihriska z poskytnutej dotácie bude aj inkluzívny chodník, ktorý bude dostatočne široký aj pre kočík či invalidný vozík. "Inkluzívne ihrisko je navrhnuté tak, aby bolo skutočne pre všetkých, bez ohľadu na psychické či fyzické schopnosti, váhu, vek, pohlavie, sociálny status či zdravotné znevýhodnenie. Jednoducho priestor pre všetky deti bez akýchkoľvek obmedzení," dodal primátor.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross