No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci chystajú celomestskú brigádu, vzorom pôjdu poslanci aj primátor

Tisovec, najsevernejšie mesto okresu Rimavská Sobota, čaká veľká celomestská brigáda. Zameraná bude na úpravu mesta ako aj jeho okolia. Ide o občiansku iniciatívu a prvú akciu takýchto rozmerov keďže záštitu nad akciou prijali aj samotní poslanci Mestského zastupiteľstva uznesením. Zámer zúčastniť sa brigády pre Rimava.sk potvrdilo aj pár samotných poslancov. Jej termín, 21. júna, podľa prednostu mestského úradu Tibora Tokára súvisí aj s prípravami na blížiace sa Dni mesta Tisovec. Ako ďalej spomenul, do akcie okrem poslancov a verejnosti budú zapájať aj študentov. „Akcie sa samozrejme zúčastním. Nahlásili sa nám viaceré školy a aj športové kluby a verejnosť. Vyzerá, že bude veľa ľudí,“ povedal pre Rimava.sk poslanec Dušan Kojnok. Ďalšou poslankyňou, ktorá avizuje príchod je Marta Svobodová. Ako spomenula, už dávnejšie navrhovala, aby v rámci brigády bolo mesto rozdelené na úseky, za ktoré bude počas brigády niekto zodpovedný.

V Tisovci mali preto dnes organizačné stretnutie, na ktorom rozdeľovali lokality, stanovištia, počty ľudí ako aj to čo všetko sa bude robiť. „Ja budem čistiť rieku Rimava,“ povedal primátor Tisovca Peter Mináč a s úsmevom dodal, že kto ho bude chcieť vidieť v akcii, môže prísť a prípadne aj pomôcť. „Všetci budeme brigádovať,“ povedal primátor, podľa ktorého ide o občiansku iniciatívu, ktorú privítali. „Je to ale náročné, lebo teraz pred Dňami mesta je to trochu narýchlo. Brániť však iniciatíve by bolo zle,“ uzavrel Mináč. Pre malých aj veľkých bude podľa jeho slov pripravené sponzorsky malé občerstvenie. Dobrovoľníci budú rozdelení do skupín, turisti napríkad pôjdu od Dielika ku Šťavici, ďalšia partia k Rybníku. „Aj keď sme pri odhaľovaní busty dostali pochvalu, že máme čisto, vždy je však čo naprávať,“ dodal primátor.

Kvôli rozdeleniu brigádnikov do skupín, ako aj z dôvodu zabezpečenia občerstvenia je podľa organizátorov potrebné, aby sa každý účastník vopred registroval na úrade. Brigáda by mala trvať niekoľko hodín, od 10.00 hod., do 18.00 hod. „Cieľom akcie je skrášliť mesto Tisovec a jeho okolie. Každý obyvateľ svojou účasťou na brigáde prispeje k dosiahnutiu príjemného a čistejšieho prostredia,“ informuje mesto obyvateľov.

Témou poriadok v okresnom meste Rimavská Sobota sa zaoberali aj niektorí poslanci Mestského zastupiteľstva ešte začiatkom minulého roka. Po viac ako polhodinovej diskusii však k hlasovaniu a ani následnému upratovaniu nedošlo. Iniciatívy sa neskôr chytili niektorí obyvatelia Sídliska Rimava, ktorí skrášlili svoje okolie. Túto akciu zorganizoval výbor mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská v spolupráci s Občianskym združením Naša Sobota a mestom Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross