No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali počítajú s podporou desiatok projektov, rozvoj plánujú aj na kúpalisku

16. septembra 2016 |  | | |

kupalisko-tornalaV meste Tornaľa v okrese Revúca, kde odsúhlasila vláda na nedávnom výjazdovom rokovaní akčný plán na podporu rozvoja regiónu, počítajú s podporou desiatok projektov. Ako pre Rimava.sk uviedol prednosta Mestského úradu Ladislav Nagy, len v meste ide o približne 30 projektov z celkového zásobníka 130 projektov. Týkať sa má komunitných centier, regionálneho centra vzdelávania, výchovy k práci pomocou sociálnych podnikov, rozvoju turizmu a zamerané sú aj na cezhraničnú spoluprácu. Odborným garantom projektov je Rudolf Bauer, bývalý Košický primátor a bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. „Sú to projekty, ktoré majú reálne základy a sú zrealizovateľné,“ povedal Nagy, podľa ktorého mali aj návrhy od občianskych združení napríklad na vytvorenie dopravného ihriska.

O projekte budú rokovať aj na najbližšom mestskom zastupiteľstve a v súvislosti s rozvojom kúpaliska ich v utorok navštívil aj minister životného prostredia László Sólymos.
Nagy zároveň potvrdil, že na rozvoj kúpaliska majú jedného záujemcu, investora zo súkromného sektora, ktorý by vložil väčší finančný obnos do jeho rozvoja. „Práve to podmieňoval aj schválením akčného plánu v našom okrese,“ podotkol prednosta. Kúpalisko by malo pritom využívať zelenú energiu, v tejto súvislosti podľa neho mestskí poslanci už navštívili jedno z top kúpalísk na Slovensku, kde takýto spôsob už funguje. „Ide o vybudovanie vodného sveta s celoročnou prevádzkou doplnený ubytovaním. Hlavným cieľom projektu je vybudovať „eko-aquapark“ európskeho významu. Súčasťou projektu sú letný amfiteáter a letný športový areál,“ uvádza sa v akčnom pláne.

Čo sa týka prírodného kúpaliska, zachovať by chceli aj pôvodnú časť a obnoviť bazén a čistenie vody. „Tam plánujeme radikálne opatrenia a dobudovanie rôznych atrakcií, o ktoré majú záujem ľudia,“ doplnil. Využiť pritom chcú aj Morské oko, ktoré je podvodnou jaskyňou hlbokou 40 metrov a ide o raritu v Európe. Ako zdôraznil, v neposlednom rade im ide aj o vytvorenie pracovných miest a aby bol celý projekt udržateľný. „Postupujeme od základov až po strechu,“ konštatoval Nagy.

V oblasti cestovného ruchu v okrese Revúca vládou má byť podporený aj projekt rekonštrukcie kúpaliska v Revúcej, nové náučné chodníky na Muránskej planine či vybudovanie pekárne na takzvané muránske buchty.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross