No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vedúca sestra z rimavskosobotskej nemocnice získala ocenenie Biele srdce

18. mája 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Vedúca sestra psychiatrického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota Magdaléna Kureková získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Informovala o tom Bianka Krejčíová, PR špecialistka ProCare, a.s. a Svet zdravia, a.s.

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

Článok pokračuje pod reklamou


Magdaléna Kureková pracuje ako sestra na psychiatrickom oddelení už vyše 21 rokov. V roku 2016 nastúpila na pozíciu vedúcej sestry psychiatrického oddelenia rimavskosobotskej nemocnice. Ako hovoria jej kolegovia: "Je šťastie nemocnice mať takúto sestru."

Celý svoj život sa snaží rozvíjať tak po osobnostnej, ako aj profesionálnej stránke, a tým pomáha všetkým okolo seba - spolupracovníkom, ale najmä pacientom. Svoje vedomosti a skúsenosti v odbore odovzdáva aj študentom a ľuďom, ktorí sa chcú vzdelávať.

Riešeniu krízových situácií sa nevyhýba, práve naopak, vždy sa im postaví čelom a príde s nápadom, ako ich vyriešiť. Navyše je ochotná vždy pomôcť a poradiť aj svojim kolegom.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross