No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VEĽKÝ BLH: V obci opravujú zdravotné stredisko, stavebnú firmu našli na druhýkrát

zdravotne-stredisko-blhVo Veľkom Blhu v okrese Rimavská Sobota opravujú počas leta zdravotné stredisko, ku koncu roka by mali mať štyria lekári vlastné čakárne pre pacientov a nové prístrojové vybavenie. Investícia si vyžiada viac ako 360 tis. eur, obec financie získala z eurofondov. Ako Rimava.sk informoval starosta obce Tibor Csúr, stavebné práce realizuje spoločnosť Casson Consulting, víťaz verejného obstarávania (prvé kolo bolo kvôli porušeniu zákona o verejnom obstarávaní zrušené, pozn, red.) „Minulý týždeň sme tu mali aj kontrolu z ministerstva, práce idú podľa harmonogramu,“ povedal pre Rimava.sk Csúr, podľa ktorého treba budovu ešte zatepliť, zaviesť elektriku či kúrenie. Budova aj s novým prístrojovým vybavením pre lekárov, ku ktorému v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie, má byť podľa starostu skolaudovaná a pripravená do užívania do konca roka. Ako poznamenal starosta, pre pacientov má do strediska pribudnúť napríklad zubárske kreslo, rőntgen pre zubárov, sono či EKG.
Projekt počíta s celkovou obnovou budovy, zateplením, výmenou okien a dverí, s novou strechou aj zmenou vnútornej dispozície. Predpokladaná hodnota stavebných prác predstavuje vyše 124 tisíc eur bez dane. Veľká časť nenávratného finančného príspevku je určená na nové prístroje do zdravotného strediska. Celkové výdavky na projekt predstavujú vyše 360 tisíc, piatimi percentami, teda sumou približne 18 tisíc eur sa má na jeho financovaní podieľať obec.

V zdravotnom stredisku v Blhu boli štyri ambulancie, ordinoval tam praktický lekár pre dospelých aj pre deti, zubár a gynekológ. V súčasnosti sú presťahovaní v náhradných priestoroch, zubára pacienti nájdu dočasne len v okresnom meste.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články:

V. BLH: Firmu, ktorá opraví zdravotné stredisko, musia hľadať na druhýkrát
V. BLH: Do zdravotného strediska investujú vyše 360 tisíc. Poslanci sa obávajú predraženia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross