• Inzercia
  • Podujatia
  • Recepty
  • Reklama
  • Webstránky
  • Registrácia
  • Kontakt

Rimava.sk - správy - Rimavská Sobota a okolie

Rimavská Sobota, spravodajský portál, správy, informácie z regiónu

  • Domov
  • Správy z regiónu
    • Samospráva
    • Kultúra
    • Školstvo
    • Politika
    • Súdy
    • Zdravie a voľný čas
    • Podnikanie, ekonomika
    • Životné prostredie
    • Doprava
  • Policajné správy
  • Píšete nám
  • Šport
    • Futbal
    • Hokej
    • Bedminton
    • Cyklistika
    • Džudo
    • Kickbox
    • Kulturistika
    • Moto
    • Plávanie
    • Taekwondo
    • Tenis
    • Volejbal
    • Zápasenie
    • Iné športy
  • Publicistika
  • TV Rimava
  • Jedlo
    • Jedáleň Rio – Denné menu
    • Jedálne Čiermy orol a Junior Komplex – Denné menu
    • Jedáleň Rio – denné menu
    • Pizzeria Palazzo – denné menu
Ste tu:Domov / Správy z regiónu / Kultúra / VIDEO: IMT Smile sa v Rimavskej Sobote s letom rozlúčili vo veľkom štýle

VIDEO: IMT Smile sa v Rimavskej Sobote s letom rozlúčili vo veľkom štýle

5. septembra 2016

imt-smile30Rocková skupina IMT Smile, ktorá patrí k najznámejším na Slovensku, sa v rimavskosobotskom Dome kultúry rozlúčila s letom a prázdninami vo veľkom štýle. Elektrické nástroje vymenili za akustické a v rodinnej atmosfére odohrali približne dvojhodinový koncert doplnený o príbehy, historky a podrobnejšie predstavovanie členov aktuálnej hudobnej zostavy. Predstavení boli nielen prostredníctvom fotografií z miest kde hrali, ale aj nečakanými otázkami. Priestor na otázky dostali aj samotní diváci. Na pódiu sa tak vystriedali Bratia Táslerovci, Ivan Kormaňák, Tomáš Slávik, Peter Bartoník a saxafonista Mário GAPA Garbera, ktorý chodil spolu s Ivanom Táslerom do základnej umeleckej školy, inklinoval však skôr ku folklóru. Okrem členov vymladenej skupiny nezabudli ani na zvukára Jána Došeka, ktorý niekoľko rokov spolupracoval so skupinou Elán.
Live záznam z časti koncertu si môžete pozrieť tu.

Divadelnú scénu doplnil aj dominantný biely klavír, na ktorom hral brat Ivana Táslera, Miro. Ten si s Ivanom zahral aj na akordeóne Veselú pesničku. Nechýbali ani skladby Cesty II. triedy, Nepoznám, Opri sa o mňa, Láska či Ľudia nie sú zlí. Špeciálne prevedenie viacerých hitov novou formou ocenili aj diváci, ktorí si so skupinou pôsobiacou 20 rokov zaspievali a na záver ich aj opätovne vytlieskali. IMT Smile sa takýto spôsob vystupovania zapáčil v čase, keď začala spolupracovať s umeleckým súborom Lúčnica. Podľa Ivana Táslera je to program, ktorý robia zásadne pre ľudí, ktorí v hľadisku sedia. Ako spomenul, má to celé inú atmosféru ako bežný a veľký koncert, ideou pritom bolo priblížiť ľudí ku skupine. Na koncerte prezradil, že chystajú ďalší veľký projekt hiSTORY, kde majú byť takmer všetci členovia skupiny, ktorí sa za 20 rokov vystriedali alebo boli so skupinou spätí. Projekt režíruje Ján Ďurovčík.

„Som veľmi rada, že sa nám skupinu IMT Smile podarilo pritiahnuť do Rimavskej Soboty,“ povedala pre Rimava.sk Regina Špitálová z MsKS, ktoré koncert zorganizovalo v rámci kultúrneho leta Hot Art 2016. Ako spomenula, koncert dopadol nad očakávania. „Muzikanti presne splnili to, čo bolo avizované. Profesionálny prístup celého tímu a koncert odohraný na jednotku. Bolo to osobnejšie, zábavné, iné ako keď ste na veľkom koncerte,“ doplnila Špitálová. Zároveň bola rada, že ľudia ocenili kvalitný koncert, zaplnili divadelnú sálu v Dome kultúry a prišli si užiť vynikajúcu atmosféru.

Kultúrne leto pokračuje filmovou prednáškou Petra Konečného (9. 9.), obľúbenou pesničkovou šou Paci pac pre deti (11. 9.), klavírnym recitálom mladej talentovanej klaviristky Bibiany Miškolciovej (13. 9.), či koncertom známeho folkového speváka Honza Nedvěda s hosťami (18.9.). Projekt Hot art uzavrie v predposledný septembrový deň, štvrtok 29. 9. o 19.00 hod. bláznivá komédia z manželského života s výborným hereckým obsadením Ach, Júlia!

  • V rámci Hot Artu ste už mohli vidieť
    Zuzka Mikulcová Band a Korbeňáci zaplnili Čierneho orla, nechýbalo standing ovation
    Richard Müller: Boli ste najlepšie publikum na tomto turné
    Bluesman Chris Bergson chytil za srdce desiatky fanúšikov
    TRANSISTOR: V Čiernom orli to Medial Banana rozbalili naplno
    Lipa s Lasicom zaplnili Čierneho orla neopakovateľnou atmosférou, publikum si vyžiadalo prídavok

Projekt HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota, ktorý pre vás organizuje MsKS s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a miestnych podnikateľov.







FacebookTweetPin

Rubrika:Kultúra, Správy z regiónu, TV Rimava

Aj toto by vás mohlo zaujímať

IMT Smile už dnes exkluzívne v Rimavskej Sobote
VIDEO-Richard Müller: Boli ste najlepšie publikum ...
VIDEO/HOT ART: V netradičnom slovensko-českom pred...
HOT ART: O dnešný večer plný džezu sa postará Adri...
FOTO/VIDEO: Letný kurz zbormajstrov ukončili krásn...
Kultúrne leto HOT ART najbližšie privíta folkovú l...
VIDEO-ONE DAY FEST 2016: Rockových fanúšikov poteš...
VIDEO: Dom kultúry začal rok vypredaným koncertom ...


Nahlásenie nevhodného komentára.

facebook-rimava
youtube-rimava
instagram-rimava

Užitočné linky

  • Dom kultúry
  • Chcete reklamu na Rimave?
  • Malomestský gurmán
  • Porovnanie cashback portálov
  • Program kina Orbis
  • Stránka Kina Orbis
  • Tvorba webstránok

Nenechajte si ujsť

mar
10
Ne
19:00 Ťapákovci
Ťapákovci
mar 10 @ 19:00 – 20:30
Ťapákovci @ Divadelná sála Domu kultúry Rimavská Sobota, Námestie Š. M. Daxnera, 979 01 Rimavská Sobota
ŤAPÁKOVCI – unikátne spojenie profesionálnych hercov s amatérskymi Po mimoriadne úspešnom jesennom turné sa Ťapákovci opäť vydávajú na cesty naprieč Slovenskom. Od februára si budete môcť užiť toto unikátne predstavenie až v 10 mestách vrátane[...]
mar
28
Št
19:00 The Duchonˋs – pocta Karolovi Du...
The Duchonˋs – pocta Karolovi Du...
mar 28 @ 19:00 – 20:30
The Duchonˋs – pocta Karolovi Duchoňovi @ Divadelná sála Domu kultúry Rimavská Sobota, Námestie Š. M. Daxnera, 979 01 Rimavská Sobota
Pocta legendárnemu slovenskému spevákovi, 28. 3. 2019 o 19.00 hod. aj v Rimavskej Sobote. Hudobno-tanečná divadelná show, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele[...]
apr
11
Št
19:00 Chantal Poullain: Šansóny
Chantal Poullain: Šansóny
apr 11 @ 19:00 – 20:30
Chantal Poullain: Šansóny @ Divadelná sála Domu kultúry Rimavská Sobota
Všetkých milovníkov šansónu, francúzštiny a vynikajúcej hudby pozývame vo štvrtok, 11. 4. 2019 o 19.00 hod. na koncert Chantal Poullain-Polívkovej, ktorá vystúpi v Rimavskej Sobote v sprievode jazzovo ladenej kapely Štěpán Markovič trio. Šansóny Chantal[...]
apr
12
Pi
17:00 Miro Jaroš: Ťuki Tour 3
Miro Jaroš: Ťuki Tour 3
apr 12 @ 17:00 – 18:00
Miro Jaroš: Ťuki Tour 3 @ Divadelná sála Domu kultúry Rimavská Sobota
Turné Ťuki Tour 3, poteší malých i veľkých v Rimavskej Sobote v piatok, 12. 4. o 17.00 hod. Je voľným pokračovaním turné k tretiemu albumu Pesničky pre (ne)poslušné deti 3 obľúbeného speváka Mira Jaroša, ktorý[...]
Všetky podujatia

RSS Najnovšie inzeráty

  • Ponúkam opatrovanie detí
  • PRACA NA SLOVENSKU A V ZAHRANIčI
  • Detský bicykel
  • Kúpim 3-4 izbový byt v centre mesta.
  • Predam peugeot 106
  • Čerpacia stanica GAS Rimavská Sobota

Najnovšie komentáre

  • Legszebbvarosbatyi: Jól irod slovakslovak "furbal" - addig FURtátok a futBALak...
  • obcanzrs: Viete slovakslovak, ak má človek v sebe trochu ľudskosti ...
  • Legszebbvarosbatyi: Teljesen egyetértek Biolog.
  • Legszebbvarosbatyi: Na látod Wakizashi hogy mi közöttünk a különbség? T...
  • wakizashi: Legszeb : nemám problém s maďarmi, len s takými čo neus...
  • wakizashi: Súhlasím Saguaro, Rieviera dokážeš napísať aj nieč...
  • Rieviera: csaba! ked sučasny primator rs bol na vašom mieste teda b...
  • Aba: Csaba sa zbláznil, zaspieva si možno Jožo Ráž :-D :-D ...
Požičovňa náradia

Čierna skrinka

Máte zaujímavý námet, tému, niečo, čo vás trápi? Napíste nám cez čiernu skrinku.

Registrácia, pravidlá, osobné údaje

Kliknite sem pre informácie o tom, ako sa registrovať.
Pravidlá portálu Rimava.sk
Nahlásenie nevhodného komentáru.
Zásady ochrany osobných údajov.


Najnovšie články

  • ČIERNY OROL: Po modernej slovenskej príde na rad tradičná česká kuchyňa
  • KRUHÁČ: Odkiaľ vziať financie na podnikanie? Aj to bude témou stretnutia podnikavcov
  • HNÚŠŤA: V dome vypukol požiar, vyžiadal si ďalšiu obeť tejto zimy
  • R. Sobota: Zjednotené gymnázium či škola pre pôrodné baby, i to ukrýva história školstva
  • R. Sobota získala nenávratný finančný príspevok na opatrovateľské služby
  • Medzi obcami Bátka a Bakta ďalšia nehoda

Reklama

RSS Najnovšie pracovné ponuky

  • Ponúkam opatrovanie detí
  • PRACA NA SLOVENSKU A V ZAHRANIčI
  • Čerpacia stanica GAS Rimavská Sobota
  • Zámočník zvarač
  • Upratovačka
  • PRACA V HOLANDSKU, NEMECKU, ANGLICKU
  • Obchodný konzultant
  • Predavač

Copyright © 2019 · Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o. · Prihlásenie

Rimava.sk používa súbory cookie na poskytovanie svojich služieb. Zároveň sme v súlade s GDPR smernicou aktualizovali naše Zásady ochrany osobných údajov. Viac informácií sa dozviete kliknutím na "Zistiť viac". Zistiť viac.