No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: IMT Smile sa v Rimavskej Sobote s letom rozlúčili vo veľkom štýle

imt-smile30Rocková skupina IMT Smile, ktorá patrí k najznámejším na Slovensku, sa v rimavskosobotskom Dome kultúry rozlúčila s letom a prázdninami vo veľkom štýle. Elektrické nástroje vymenili za akustické a v rodinnej atmosfére odohrali približne dvojhodinový koncert doplnený o príbehy, historky a podrobnejšie predstavovanie členov aktuálnej hudobnej zostavy. Predstavení boli nielen prostredníctvom fotografií z miest kde hrali, ale aj nečakanými otázkami. Priestor na otázky dostali aj samotní diváci. Na pódiu sa tak vystriedali Bratia Táslerovci, Ivan Kormaňák, Tomáš Slávik, Peter Bartoník a saxafonista Mário GAPA Garbera, ktorý chodil spolu s Ivanom Táslerom do základnej umeleckej školy, inklinoval však skôr ku folklóru. Okrem členov vymladenej skupiny nezabudli ani na zvukára Jána Došeka, ktorý niekoľko rokov spolupracoval so skupinou Elán.
Live záznam z časti koncertu si môžete pozrieť tu.

Divadelnú scénu doplnil aj dominantný biely klavír, na ktorom hral brat Ivana Táslera, Miro. Ten si s Ivanom zahral aj na akordeóne Veselú pesničku. Nechýbali ani skladby Cesty II. triedy, Nepoznám, Opri sa o mňa, Láska či Ľudia nie sú zlí. Špeciálne prevedenie viacerých hitov novou formou ocenili aj diváci, ktorí si so skupinou pôsobiacou 20 rokov zaspievali a na záver ich aj opätovne vytlieskali. IMT Smile sa takýto spôsob vystupovania zapáčil v čase, keď začala spolupracovať s umeleckým súborom Lúčnica. Podľa Ivana Táslera je to program, ktorý robia zásadne pre ľudí, ktorí v hľadisku sedia. Ako spomenul, má to celé inú atmosféru ako bežný a veľký koncert, ideou pritom bolo priblížiť ľudí ku skupine. Na koncerte prezradil, že chystajú ďalší veľký projekt hiSTORY, kde majú byť takmer všetci členovia skupiny, ktorí sa za 20 rokov vystriedali alebo boli so skupinou spätí. Projekt režíruje Ján Ďurovčík.

„Som veľmi rada, že sa nám skupinu IMT Smile podarilo pritiahnuť do Rimavskej Soboty,“ povedala pre Rimava.sk Regina Špitálová z MsKS, ktoré koncert zorganizovalo v rámci kultúrneho leta Hot Art 2016. Ako spomenula, koncert dopadol nad očakávania. „Muzikanti presne splnili to, čo bolo avizované. Profesionálny prístup celého tímu a koncert odohraný na jednotku. Bolo to osobnejšie, zábavné, iné ako keď ste na veľkom koncerte,“ doplnila Špitálová. Zároveň bola rada, že ľudia ocenili kvalitný koncert, zaplnili divadelnú sálu v Dome kultúry a prišli si užiť vynikajúcu atmosféru.

Kultúrne leto pokračuje filmovou prednáškou Petra Konečného (9. 9.), obľúbenou pesničkovou šou Paci pac pre deti (11. 9.), klavírnym recitálom mladej talentovanej klaviristky Bibiany Miškolciovej (13. 9.), či koncertom známeho folkového speváka Honza Nedvěda s hosťami (18.9.). Projekt Hot art uzavrie v predposledný septembrový deň, štvrtok 29. 9. o 19.00 hod. bláznivá komédia z manželského života s výborným hereckým obsadením Ach, Júlia!

Projekt HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota, ktorý pre vás organizuje MsKS s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a miestnych podnikateľov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross