No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Kvôli poruche na vedení odstavili od vody niekoľko väčších odberateľov

prasknute-vodovodne-potrubie-06Havarijný stav na vodovodnom potrubí, kvôli ktorému museli pracovníci Veolie rozkopať cestu na vjazde do centra Rimavskej Soboty, sa dotkol viacerých odberateľov v okolí Ulice B. Bartóka. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla tlačová hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová, dotknutí sú aj väčší odberatelia ako napríklad Mliekáreň či Hotel Zlatý Býk. „O obmedzenej dodávke pitnej vody boli informovaní,“ priblížila Vogelová. Podľa našich informácií prevádzka mliekární nie je ohrozená nakoľko má vlastné zásoby vody. Pracovníci včera lokalizovali miesto poruchy, v lokalite sú totiž vedľa seba dve liatinové potrubia DN 150 a DN 300. Problémové potrubie, ktoré má niekoľko desaťročí, je v hĺbke približne troch metrov, podľa Vogelovej prácu sťažuje množstvo vody v podloží, ktorú je potrebné neustále čerpať. Na odstránení poruchy pracuje viacero robotníkov, premávka je v jednom jazdnom pruhu obmedzená.

Aby sa vodári mohli dostať k odstráneniu poruchy, museli rozkopať nový asfalt, ktorý je na ulici len niekoľko mesiacov. Práce by však mali byť ukončené ešte dnes, v stredu večer.
Podľa okolitých chodcov potrubie v niektorých častiach mesta má aj viac ako 100 rokov. "Prioritou v meste by nemalo byť len asfaltovanie ale predtým v súčinnosti so správcami sietí aj zabezpečenie obnovy podzemných vedení, ktoré sú na mnohých miestach po životnosti, čo však nemusí byť tento konkrétny prípad," poznamenal jeden z občanov.

Vodári vzhľadom k poveternostným podmienkam v súčasnej dobe evidujú zvýšené množstvo porúch. Nedávno pracovali na odstránení poruchy na Školskej ulici, kde bol problém s potrubím vyriešený v priebehu jedného dňa. Podľa Vogelovej Závod Rimavská Sobota zaznamenal v meste od začiatku roka 2016 celkovo päť väčších porúch na rozvodných potrubiach, okrem Ulice B. Bartóka a Školskej ulice aj na Dobšinského a Francisciho ulici ako aj na Sobôtke.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross