No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na Dni mesta otvorili fontánu, zaujali aj vláčiky a Vidiek

hnusta-fontanaPočas osláv Dní mesta Hnúšťa otvorili v parku na námestí pred mestským úradom fontánu. Väčšinu zdrojov financovali z projektu a práce zrealizovali svojpomocne. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol primátor Hnúšte Michal Bagačka, fontánka je na mieste, kde boli predtým kvety, zámer ju tam postaviť však už mali dlhšiu dobu. „Predstavoval som si ju v tomto priestore. Aby korešpondovala aj s fazónou námestia a aby si mali aj ľudia kde posedieť pri vode,“ povedal primátor. Podľa prednostky mestského úradu Oľgy Maciakovej z nadácie Tesco získali na fontánu približne 3 tisíc eur, samospráva projekt dofinancovala približne tisíc eurami.

V poradí ďalšie oslavy Dní mesta čakajú v okrese Rimavská Sobota aj obyvateľov Tisovca, naplánované sú na začiatok júla. V okresnom meste Rimavská Sobota už Dni mesta boli.
Súčasťou trojdňových osláv bolo udelenie cien mesta a ceny primátora. V Športovej hale verejnosť zaujali verné kópie vláčikov a železnica. Previezť sa mohli ale aj na ozajstnom parnom vláčiku. V Mariássyho záhrade boli pripravené aj ukážky policajtov, psovodov a hasičov. Podľa Maciakovej boli ukážky práce záchranárov ako aj ich techniky väčšie ako minulý rok. Pred mestským úradom bola pre verejnosť vystavená technika hasičov, prišli aj potápači zo špeciálnej jednotky z Gabčíkova. „Bolo plné námestie,“ doplnila Maciaková, podľa ktorej sa im vydarilo počasie, aj počas jarmoku a aj v sobotu popoludní, keď bol na amfiteátri hlavný program, domáce hnúšťanské kapely, ako aj slovenské skupiny Komajota a Vidiek so spevákom Jánom Kuricom. Svoje umenie v priebehu dňa predviedli aj deti. „Ukázali sa nielen ako športovci, ale aj ako tanečníci. Teraz to bolo také nápadité,“ dodala.


Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Mesto Hnúšťa-Imrich Garláty

Súvisiace články
HNÚŠŤA: Pred oslavami Dní mesta pribudli na amfiteátri plastové sedačky
V Hnúšti pripravujú Dni mesta, ocenia niekoľko občanov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross