No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Pred oslavami Dní mesta pribudli na amfiteátri plastové sedačky

sedackyNa hnúšťanskom amfiteátri pribudli nové plastové sedačky, obyvatelia ich budú môcť vyskúšať už v priebehu tohtoročných osláv Dní mesta. Počas najbližších dní sú pod holým nebom pripravené folklórne vystúpenia ako aj koncerty kapiel Komajota a Vidiek. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, približne 280 sedačiek bolo privezených z Bratislavského futbalového štadióna v renovácii čo sa podarilo zabezpečiť vedeniu mesta. Nainštalované boli v priebehu mája, areál je podľa Maciakovej uzavretý a chránený kamerovým systémom. V jeho priestoroch sa nachádza aj Múzeum socialistických kuriozít.
„Už keď som sa dostala do tejto funkcie, tak som veľmi chcela dať do poriadku amfiteáter,“ povedala pre Rimava.sk riaditeľka MsKS v Hnúšti Diana Vojenčiaková, podľa ktorej ide o pekné prostredie a areál so stromami, ktorý bol zdevastovaný a chodila tam popíjať mládež. Aj kvôli tomu sa preto rozhodli areál uzavrieť v bežné dni. Zároveň spomenula, že okrem koncertov chcú premietať aj filmy a preto vymaľujú aj premietacie plátno.

Dni mesta Hnúšťa sú v poradí druhou takouto oslavou v okrese Rimavská Sobota. Začínajú zajtra, 27. mája a potrvajú až do nedele. Ich súčasťou bude udelenie cien mesta a ceny primátora. Pre divákov budú v Mariássyho záhrade pripravené aj ukážky policajtov, psovodov a hasičov. V Športovej hale určite zaujmú verné kópie vláčikov a železnica.

Oslavy Dní mesta čakajú aj obyvateľov Tisovca, naplánované sú na začiatok júla. V okresnom meste Rimavská Sobota už Dni mesta boli.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross