No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEOROZHOVOR: Primátor chce ďalej budovať Kurinec aj opravovať cesty, plánuje obnoviť dopravné ihrisko a vrátiť vývoz odpadu pod TSM

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko chce aj v budúcom kalendárnom roku pokračovať v rozvoji rekreačnej oblasti na Kurinci, plánuje opravovať ďalšie úseky ciest a oživiť chátrajúce dopravné ihrisko. Ako ďalej vo videorozhovore pre Rimava.sk uviedol, sľuby, ktoré dal občanom vlani, splnil na 90 percent. Samospráva sa podľa jeho slov môže pochváliť plážovým kúpaliskom, geotermálnou vodou v opravenom bazéne na Kurinci aj získanou štátnou dotáciou na priemyselný park. Primátor chce znížiť nezamestnanosť v meste, ako však sám priznáva, bez podpory kraja a vlády sa mu to samému sotva môže podariť.

„Máme za sebou jeden rok môjho funkčného obdobia. Ja si dovolím povedať, že na 90 percent som sľuby, ktoré som dal občanom Rimavskej Soboty, splnil,“ zhodnotil na úvod svoje doterajšie pôsobenie v primátorskom kresle Šimko a dodal, že veľký podiel na tom majú aj zamestnanci mestského úradu a Technických služieb mesta, vyzdvihol aj podporu zo strany poslaneckého zboru.
Podľa slov primátora je naďalej jeho prioritou znižovanie nezamestnanosti, v tejto súvislosti spomenul miliónovú štátnu dotáciu na vybudovanie ciest a kanalizácie v priemyselnom parku v areáli bývalých kasární. Verejné obstarávanie už samospráva vyhlásila, ak do konca roka financie nepreinvestuje, musí ich podľa Šimka vrátiť.

Ako spomenul, samospráva stále zápasí s vysokým úverovým zaťažením, to však podľa Šimka nie je dôvod na blokovanie nových investícií. „Bohužiaľ, platíme za staré hriechy. Úvery som zdedil a nemám iné východisko, ako ich platiť,“ povedal primátor a spomenul stále nesplatenú rekonštrukciu Hlavného námestia, čističku odpadových vôd aj kanalizáciu v Tomašovej. Primátor podotkol, že všetky nezaplatené faktúry športového klubu vo výške takmer jedného milióna bývalých slovenských korún sú uhradené.

Budúcoročný rozpočet poslanci na svojom poslednom zasadnutí neschválili a to má podľa primátora  vplyv na rokovania o ďalších plánovaných investíciách. Šimko chcel kúpiť trojročný tobogán za 50 tisíc eur a prostredníctvom 80 tisícového úveru odkúpiť dopravné ihrisko od súkromnej spoločnosti. „Mne stačia dva mesiace na detské dopravné ihrisko a urobím to vlastnými silami,“ poznamenal primátor. Iné východisko podľa neho v dnešnej ekonomickej situácii mesta nie je. „Musím naštartovať moju UDS-ku, inak to riešiť neviem,“ povedal Šimko. „Ak by som len splácal úver a pre ľudí nerobil nič, tak nás ľudia lopatami a vidlami vyženú a nielen mňa, ale aj poslancov,“ spomenul.

Primátor avizuje aj dokončenie opravy amfiteátra, práce s vlastnými mechanizmami pozastavil po spore s bývalým hlavným kontrolórom. Ako Šimko naznačil, v máji plánuje v spolupráci so súkromnou podnikateľkou z Rimavskej Soboty usporiadať veľkolepú akciu. „A dovolím si povedať, že ak nám to vyjde, Rimavskosoboťania na to nezabudnú,“ dodal primátor, bližšie sa však zatiaľ vyjadrovať nechcel.

Z plánov do budúceho roka Šimko spomenul ďalšie budovanie rekreačnej oblasti, opravu zničených úsekov ciest v meste aj zmenu vo vývoze tuhého komunálneho odpadu. Ten by podľa primátora mali mať po 15 rokoch opäť na starosti Technické služby mesta.

[videoplayer file="http://www.rimava.sk/video/jozef_simko_2011_koncorocny.flv" /]

Videorozhovor s primátorom Rimavskej Soboty JUDr. Jozefom Šimkom, 29. december 2011 (redakčne krátené). S primátorom sa zhovárala Martina Urbanová a Maťo Krivulka

.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross