No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víkendu dopraje aj počasie, čo tak využiť voľné dni na zábavu či bádanie regiónu?

6. apríla 2018 |  | | |

Prvému aprílovému víkendu bude priať aj počasie. To je o dôvod naviac stráviť dva voľné dni relaxom a zábavou, o ktoré sa postarajú pripravované podujatia v regióne Gemer-Malohont. Pozrite si ponuku, kam sa za nimi vydať.Prvý voľný deň, sobota (7.4.) začne regionálnou prehliadkou folklórnych skupín z okresu Revúca. Prehliadka nesie názov Nositelia tradícií, v ktorej sa predstavia folklórne skupiny Levenda z Muráňa, Revúška z Revúcej, Spod Kohúta z Revúčky z Muránskej Zdychavy ako aj sólistka tanečníčka Martina Vargová z Rimavskej Soboty. Hudbu a spev si užijete v Kultúrnom dome v Revúcej od 15-tej hodiny. Organizátormi podujatia je Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote a Mestské kultúrne stredisko v Revúcej. Cestou z Revúcej sa môžete zastaviť a zaspievať si v Hnúšti na koncerte známeho speváka ľudových piesní Jána Ambróza, ktorý sa predstaví aj s ľudovou hudbou Borievka. V Hnúšti sa predstavia po 20-tich rokoch. Dejiskom hudobného zážitku bude od 18:00 hod. Kultúrny dom v Hnúšti.

Ak ste ale z Rimavskej Soboty tak do tretice si hudbu i herecké výkony užijete v divadelnej sále Domu kultúry. Jeho dosky budú od 18:00 hod. patriť najznámejšej operete, ktorú zložil Imre Kálmán, Čardášová princezná. Premiéra sa konala vo Viedni v roku 1915 a v Budapešti o rok neskôr. Bola úspešná aj napriek zúriacej prvej svetovej vojne a ešte počas nej sa dostala aj cez frontovú líniu do Ruska a New Yorku. Už vyše sto rokov je „kráľovnou“ sveta operiet. V Rimavskej Sobote ju budeme môcť vidieť v podaní umelcov divadla Pódium Színház z Budapešti. Predpredaj vstupeniek je v kníhkupectve Mihálya Tompu (I-XII.rad) a MsKS Rimavská Sobota (XIII-XX.rad).

Nedeľa, 8. apríla, bude taktiež patriť divadelníkom. Stretnú sa regionálnej prehliadke divadelných súborov s názvom Lojkov Tisovec. Predstaví sa šesť súborov a víťaz postúpi na Zochovu divadelnú Revúcu – krajskú súťažnú prehliadku amatérskeho činoherného divadla a divadla mladých.

Jarné počasie s príjemnými teplotami však môžete využiť aj na spoznávanie nášho regiónu. Môžete sa naň pozrieť z výšky z niektorých rozhľadní alebo preskúmať i jeho útroby. Výber je na Vás.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross