No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vo Fiľakove schválili dva projekty z akčného plánu, postaviť majú nové trhovisko

Trhovisko vo Fiľakove bude mať novú podobu. Na Trhovej ulici a vo dvore bývalej základnej umeleckej školy by v najbližších mesiacoch mali postaviť novú mestskú tržnicu. Financovaná má byť zo zdrojov mesta, približne štvrtinu budú hradiť z regionálneho príspevku v rámci podpory najmenej rozvinutých regiónov. Ako pre Rimava.sk potvrdila prednostka MsÚ vo Fiľakove Andrea Mágyelová, na tržnicu získali z príspevku 100 tis. eur. Nová tržnica má spojiť Trhovú ulicu a Koháryho námestie, jej súčasťou má byť aj veľký prístrešok z dreva s priestorom pre približne 36 predajcov. Nahradené budú tak klasické trhové železné stánky. Práce financované z príspevku by podľa prednostky úradu mali byť ukončené do konca roku 2018.
Mestu po presťahovaní ZUŠ do budovy bývalého daňového úradu ostali voľné priestory. V jednej časti má byť zriadený denný stacionár. Podľa prednostky úradu na vypracovanie projektovej dokumentácie a začatie rekonštrukčných prác, zníženie vlhkosti stien, získali rovnakým spôsobom z príspevku sumu 10 tis. eur. V areáli je aj mestská polícia a voľné priestory slúžia ako malá koncertná sála. Schválením dvoch žiadostí o regionálny príspevok majú po sprevádzkovaní tržnice aj stacionáru vzniknúť podľa Mágyelovej po tri pracovné miesta.

V rámci Akčného plánu, ktorý má napomôcť znevýhodneným okresom, boli z regionálneho príspevku schválené prvé projekty už aj pre okres Rimavská Sobota a to v hodnote 400 tisíc eur. Podľa prednostu Okresného úradu Rimavská Sobota Csabu Csíziho, ktorý je zároveň tajomníkom pre okres R. Sobota, bolo doteraz podaných päť žiadostí. „Z toho sú dva schválené, ďalšie dva sú vo finálnej fáze schvaľovania,“ priblížil Csízi. Ako priblížil, ide o projekt výstavby budovy na rozšírenie kapacitných priestorov Základnej školy v Radnovciach vo výške 200 tis. eur, ako aj o rekonštrukciu základnej infraštruktúry v priemyselnom parku v Hnúšti vo výške 200 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Prostredníctvom akčného plánu chcú vo Fiľakove investovať aj do zdravotnej starostlivosti či obchvatu
Mestských policajtov presťahovali do centra Fiľakova, v budove chcú vytvoriť aj denný stacionár
R. SOBOTA: V rámci pomoci zaostalým regiónom prešli prvé projekty za 400 tisíc eur. Schválili aj vládnu pomoc


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross