No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodnú nádrž Ľadovo na jar kvôli námietke v súťaži zatiaľ nevypustia, začali s jej zarybnením

Vodnú nádrž Ľadovo neďaleko Lučenca nebudú vypúšťať pred letnou sezónou. V súťaži na zhotoviteľa stavby padla námietka a začatie stavby presúvajú na jeseň 2019. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák. Letná sezóna na priehrade Ľadovo tak podľa neho prebehne rovnako ako v minulých rokoch. „Žiaľ pre množstvo žiadostí o vysvetlenie a pre podanú námietku sa predpoklad začatia stavby v jarných mesiacoch roku 2019 nenaplnil,“ dodal Bocák s tým, že finančné prostriedky vodohospodársky podnik menovite na túto akciu má pridelené zo štátneho rozpočtu SR.

Nádrž podľa pôvodných plánov čakal na jar výlov, ten sa však odkladá pravdepodobne na jeseň. „Povedali nám to minulý týždeň vo štvrtok. Ľadovo sa nebude vypúšťať teraz, tak sme nádrž zarybnili dvoj a trojročným kaprom. Ešte niečo nás čaká tento týždeň,“ povedal pre Rimava.sk tajomník Mestskej organizácie rybárskeho zväzu Jaroslav Viktorín. Podľa jeho slov tak plánovaná rekonštrukcia nebude mať zatiaľ vplyv na sezónu. Zároveň pripomenul, že teraz na vodnej nádrži platí podľa tam všeobecný zákaz lovu a v máji ich čakajú preteky.

Nádrž o rozlohe približne 26 ha je súčasťou oddychovej zóny, ktorá leží na Tuhárskom potoku. Má 54 rokov a slúži na transformáciu povodňovej vlny, vyrovnávanie prietokov pod nádržou a športové rybárstvo. Podľa vodohospodárov je objekt zastaraný a opotrebovaný. „Betónová konštrukcia združeného funkčného objektu vykazuje v súčasnosti značné opotrebenie, ktoré nie je možné sanovať bežnou opravou,“ uviedol hovorca Marián Bocák. Kto bude práce realizovať, budú podľa neho vedieť po vyhodnotení a ukončení súťaže, ktorá bola vyhlásená v septembri minulého roka. Práce na oprave nádrže by mali trvať približne 12 mesiacov.

Podobný zámer majú vodohospodári aj s vodnou nádržou Ružiná v okrese Lučenec, ktorú čakajú po skončení letnej sezóny rozsiahle opravy objektov. Stavebné práce by mali trvať do konca roka 2020, financovať ich má štát. „Potreba realizácie opravy vyplýva zo zhodnotenia technického stavu vodnej stavby Ružiná v septembri 2017 a z rozhodnutia Okresného úradu Lučenec,“ informoval nedávno Bocák.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross