No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Takto volila Rimavská Sobota. Najnižšia účasť opäť na Dúžavskej ceste

prezidentske-volby-rimavska-2Obyvatelia Rimavskej Soboty a mestských častí volili budúceho prezidenta v 27 okrskoch. Rovnako ako v prvom kole, aj tentokrát vyhral v meste Andrej Kiska. Rovnako ako v prvom kole, aj tentokrát bola najnižšia účasť na Dúžavskej ceste.

V sobotu bolo v Rimavskej Sobote na zozname zapísaných 18 737 voličov. O novej hlave štátu rozhodovalo 41,52 percent z nich, teda viac ako pred dvomi týždňami, keď prišlo k urnám 35,24 percenta voličov.

Voľby sa opäť stretli s najnižším záujmom na Sídlisku Dúžavská cesta. Zatiaľ čo v prvom kole odovzdalo svoj hlas približne 15 percent tamojších voličov, teraz bola účasť viac ako 17 percentná, čo je však najmenej v rámci mesta. Predtým na Dúžavskej vyhral rimavskosobotský primátor, tentokrát tu skoro všetci volili Roberta Fica. Zo sto voličov dali Kiskovi svoj hlas piati obyvatelia Dúžavskej cesty. Platné boli všetky odovzdané hlasy.

Druhú najnižšiu účasť zaznamenali v samotnom centre mesta, v okrsku, kam patrí Hlavné námestie a priľahlé ulice aj Námestie Š. M. Daxnera. Naopak, najvyššia účasť (54,63%) bola vo volebnom okrsku číslo 15 v strednej odbornej škole na Športovej ulici.

Andrej Kiska zvíťazil v 23 rimavskosobotských volebných miestnostiach, naopak, jeho protikandidát Robert Fico ho v počte hlasov prekonal v mestskej časti Vyšná Pokoradz, Bakta, Dúžava a na spomínanom sídlisku Dúžavská cesta.

Ako už Rimava.sk informovala, Kiska získal v Rimavskej Sobote spolu 5 103 hlasov, Fica chcelo do prezidentského paláca poslať 2 591 obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross