No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volebné miestnosti sa zatvorili, čoskoro spoznáme nového prezidenta

Zdroj: Rimava.sk

OKRES RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Všetky volebné miestnosti v okresoch Rimavská Sobota a Revúca boli uzatvorené presne o 22. hodine. Pre Rimava.sk to potvrdil Mikuláš Csirmaz, predseda Okresnej volebnej komisie.

"V žiadnej z 217 volebných miestností v okresoch Rimavská Sobota či Revúca nenastali žiadne situácie, ktoré by narušili priebeh volieb. Neboli nahlásené žiadne porušenia. Počas celého dňa prebiehali priebežné kontroly v oboch okresoch," pre Rimava.sk uviedol predseda Okresnej volebnej komisie, Mikuláš Csirmaz.

Na bezpečnosť a pokojný priebeh počasých celých dnešných volieb dozerali aj policajné hliadky. Okrskové komisie začínajú sčítavať hlasy v prvom kole prezidentských volieb 2024.

Článok pokračuje pod reklamou


Volebné moratórium sa predlžuje o päť minút do 22:05 h z dôvodu, že dve volebné miestnosti boli otvorené neskôr. Ako informoval predseda Štátnej volebnej komisie pre voľby akontrolu financovania politických strán Eduard Burda, dve volebné miestnosti boli otvorené o päť minút neskôr. Ide konkrétne o miestnosti v Novom Meste nad Váhom a Bystranoch. 

Dlhšie otvorenie týchto volebných miestností znamená, že sa predlžuje na celom území Slovenska volebné moratórium do 22:05 hod., do tohto času bude zakázané zverejňovať priebežné výsledky volieb aj prípadné prieskumy verejnej mienky.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross