No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výjazdové zasadnutie vlády SR opäť otvorilo tému výstavby väznice na Sabovej. Potrebné budú aktualizácie

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Minister spravodlivosti Boris Susko na tlačovej konferencii po výjazdovom zasadnutí (19. júna) uviedol, že v programovom vyhlásení vlády sa zaviazali zabezpečiť humanizáciu prostredia v ústavoch na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody.

Pre tento účel vláda prijala uznesenie na aktualizáciu štúdie uskutočniteľnosti projektu Výstavby väzenského zariadenia Rimavská Sobota - Sabová. "Zariadenie by tiež mohlo byť využité aj na iné účely, napríklad v súvislosti s migrantskou krízou,“ uviedol Susko.

„Nadväzujeme na uznesenie vlády z roku 2018, ktoré zaviazalo vtedajšiu ministerku spravodlivosti realizáciou verejného obstarávania ohľadom výstavby nového ústavu na výkon trestu práve v lokalite Sabová. Žiaľbohu sa to nenaplnilo. Verejné obstarávanie bolo ešte v roku 2019 zrušené,“ uviedol minister spravodlivosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Výstavba väznice na Sabovej je podľa neho stále na stole, avšak štúdia realizovateľnosti tohto zariadenia je až z roku 2013 a aktualizovaná bola v roku 2017. Pôvodné predpokladané náklady na výstavbu nového ústavu boli okolo 55 miliónov eur.

„Predpokladáme, že tie náklady budú, žiaľ, dramaticky vyššie. Ale pokiaľ by z tejto štúdie uskutočniteľnosti vyšlo, že by to bolo možné a efektívne realizovať formou PPP projektu - formou verejno-súkromného partnerstva, myslím si, že by sme to vedeli ekonomicky aj finančne zvládnuť,“ dodal Susko.


Prečítajte si k téme:

R. SOBOTA: Prípravu väznice čaká významný míľnik, termín dokončenia sa opäť posunul

Budúcnosť výstavby novej väznice v Rimavskej Sobote je otázna. Ministerstvo zámer prehodnocuje

Samotku by ste vo väznici v Sabovej nenašli, režim odsúdených je však striktne daný


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross