No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výtlky už začali opravovať, diery pribúdajú aj v meste

vytlkyVýtlky v okolí Rimavskej Soboty, ktoré už niekoľko týždňov znepríjemňujú cestovanie mnohým vodičom v smere na Lučenec, začali opravovať. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová. Ako ďalej spomenula, výtlky na ceste I/50 v úseku Rimavská Sobota - Ružová osada budú opravené v tomto týždni, do 4. marca (ojedinelé výtlky sú už podľa našich informácií na štátnej ceste opravené, pozn, red.).

Najhorší úsek, v ktorom defekty dostal nejeden vodič, je na štátnej ceste medzi Rimavskou Sobotou a Lučencom. Práve na obchádzkovej trase v Ružovej osade kde je aj znížená maximálna rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu. Podľa našich informácií tam došlo pravdepodobne aj k najväčšiemu počtu poškodených pneumatík, výnimkou nebol ani defekt na obidvoch kolesách na jednej strane auta. „Oprava živičného krytu na obchádzkových trasách v rámci stavby Ružová osada bude zrealizovaná v desiatom týždni, do 11.marca,“ uviedla Hromcová.

Cestári v rekonštruovanom úseku diery zaplátali, po krátkom čase boli však diery obnovené. Vzhľadom však na zlé klimatické podmienky živičná oprava nebola vtedy podľa hovorkyne SSC Zuzany Hromcovej účinná a z tohto dôvodu bolo dohodnuté, že počas zlých klimatických podmienok bude v kritickom úseku obmedzená rýchlosť na 30 km/h a osadená dopravná značka – Nerovnosť vozovky. „Zhotoviteľ bude pravidelne opravovať vzniknuté výtlky štrkodrvou,“ prisľúbila Hromcová v polovici februára a dodala, že v kritickom úseku zrealizujú súvislú živičnú úpravu vozovky po skončení zimného obdobia, respektíve za prijateľných klimatických podmienok.

Na výtlky aj priamo v Rimavskej Sobote upozornilo redakciu viacero vodičov, ide najmä o Cukrovarskú ulicu (cestu II. triedy), pri *bývalej záhrade 1. mája, či Kirejevskú alebo Okružnú ulicu v smere na najväčšie sídlisko v meste, Sídlisko Západ. „Dieru veľkú ako koleso v meste neďaleko autobusovej zastávky pri *bývalej záhrade 1. mája cestári označili, no vrchnú časť značky trčiacej z cesty vodiči neraz poškodili a zahodili,“ povedala pre Rimava.sk vodička z Rimavskej Soboty, ktorá úsekom prechádza pravidelne. Za mestom by mali byť najväčšie nerovnosti v smere na Nižnú Pokoradz.

Zdroj: Rimava.sk
*Opravené 3.3.2016 o 15:15 hod.

Súvisiace články
DOPLNENÉ: Zaplátané výtlky sú po pár dňoch späť, defektov znovu pribúda
Rekonštrukcia Ružovej osady sa predĺži a bude drahšia. O poškodených vozidlách na výtlkoch nevedia
Vodiči upozorňujú na rozpadávajúci sa asfalt frekventovanej cesty


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross