No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z budovy bývalého župného domu sa odsťahoval úrad dopravy

Z budovy bývalého župného domu na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote sa odsťahoval Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Od začiatku mesiaca sídli na prízemí v budove pozemkového úradu na Hostinského ulici (bývalá AG Banka). Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ úradu Július Sojka, sťahovali sa koncom apríla, s úradovaním začali od 2. mája. Podľa Sojku mali v budove bývalého župného úradu štyri kancelárie, prijímaciu miestnosť a archív. Na novom mieste majú rovnaký počet priestorov, dôležité podľa Sojku však je, že za nájom neplatia nič, pričom na starom mieste ich to vyšlo na približne 1 300 eur ročne. „Dôvodom bola úspora finančných prostriedkov zo strany štátu,“ uzavrel Sojka.

Klasicistická budova, v ktorej úrad dopravy doteraz sídlil, je kultúrnou pamiatkou. Je vo vlastníctve mesta a v súčasnosti v nej sídli Obvodný úrad, Obvodný úrad životného prostredia, Obvodný úrad – Odbor živnostenského podnikania, Centrum právnej pomoci, školiace stredisko RVC a niekoľko podnikateľov. Prevažná väčšina kancelárií však po odsťahovaní sa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny ostala prázdna.

V roku 2007 bola vykonaná rekonštrukcia na priečelí budovy z grantového programu dotáciou vo výške takmer 166 tis. eur. Samospráva rekonštrukciu kofinancovala čiastkou 20 percent. Z radov poslancov v minulých rokoch padol aj návrh presťahovať do budovy celý rimavskosobotský mestský úrad. Presťahovanie bolo však podľa slov vtedajšieho prednostu Ladislava Kovácsa nereálne, pretože budova si vyžaduje komplexnú rekonštrukciu, na ktorú je potrebných veľmi veľa financií.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross