No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Z lyžiarskych stredísk hlásia lepšie podmienky, ťahať chcú už aj na Skorušine

ilustracne fotoPočasie začalo hrať prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk do karát, hoci ani doteraz svahy nezívali prázdnotou, lyžiarov mohli privítať najmä vďaka technickému snehu. Aktuálne hlásia zo stredísk v okolí lepšie podmienky ako minulý mesiac, lyžovačku plánujú rozbehnúť už aj na Skorušine pri Klenovci, kde sú odkázaní len na prírodný sneh.

V Skicentre Kokava Línia, vzdialenom približne 40 kilometrov od Rimavskej Soboty, sú v prevádzke všetky vleky, otvorené majú každý deň, na zjazdovkách je 50 centimetrov snehu. Lyžuje sa aj v stredisku Látky – Hotel Royal, ktoré s 50 centimetrami snehovej pokrývky hlási veľmi dobré podmienky. Pred mesiacom pritom museli prevádzku prerušiť, na svahu bolo málo snehu. Aj v neďalekom stredisku, ktoré prevádzkuje roľnícke družstvo Látky, je sezóna v plnom prúde. Ako informoval predseda Ján Pisár, na svahu je pol metra snehu. Veľmi dobré podmienky hlási tiež Ski Zbojská.

Sneženiu sa potešili aj na Skorušine pri Klenovci v okrese Rimavská Sobota, kde je najdlhšia zjazdovka v okrese, no lyžiari si tu musia počkať len na prírodný sneh. Ako pre Rimava.sk potvrdil Ján Sihelský, prvá tohtoročná lyžovačka  je naplánovaná na sobotu, 7. februára. Podľa jeho slov koncom minulého týždňa napadlo 50 centimetrov snehu a do dnešného rána pripadlo ďalších 10 centimetrov. Kvôli popadaným stromom a silnému sneženiu však bola cez víkend prerušená dodávka elektrickej energie. „Svahy sú upravené. Ak nebudú znova problémy s elektrinou, budeme ťahať,“ avizuje Sihelský. Lyžiari by si tak na svoje mohli prísť po ročnej pauze, keďže uplynulú sezónu nebolo na Skorušine dosť snehu.

Vo Veporských vrchoch hlási veľmi dobré podmienky aj Ski Centrum Košútka pri Hriňovej a tiež Ski Čierny Balog, kde majú 40-60 centimetrov snehu.

Zdroj: Rimava.sk (spracované podľa holidayinfo.sk) Foto: Ski Skorušina


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross