No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začiatok nového školského roka majú za sebou aj stredoškoláci

gymnazium-rsZačiatok školského roka 2015-2016 majú za sebou v Rimavskej Sobote aj stovky stredoškolákov. Ku školským povinnostiam sa dnes vrátili na Strednej odbornej škole technickej a agropotravinárskej na Okružnej ulici, ktorá poskytuje odbory technického a potravinárskeho zamerania. Študentov v školskej jedálni privítal riaditeľ strednej školy Karol Kisantal. Podľa jeho slov tento rok školu vo viacerých odboroch navštevuje takmer 490 študentov, staronovými odbormi, ktoré aktuálne otvorili patrí mäsiar – lahôdkár.

Na dvore SOŠ obchodu a služieb na Športovej ulici ráno privítal približne 500 študentov zástupca riaditeľa školy Štefan Bódi, riaditeľ školy je dočasne PN. Začiatok školského roka na tejto škole má podľa vedenia školy prevažne organizačný charakter. Škola okrem denného štúdia ponúka aj nadstavbové a pomaturitné štúdium, novým odborom tento rok je podnikanie v remeslách a službách.

FOTO/R. SOBOTA: Po prázdninách sa opäť zaplnili lavice základných škôl
Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote bude v tomto roku navštevovať približne 320 študentov. Na zahájení školského roka na dvore gymnázia chýbal riaditeľ školy Ján Čeman, ktorý je dočasne PN. Podľa zástupcu riaditeľa školy Jána Fiľa otvorili dve štvorročné a jednu osemročnú triedu. Maďarskú triedu sa im otvoriť nepodarilo.

Po letných prázdninách zazvonilo opäť aj na Obchodnej akadémii. Podľa riaditeľky Blanky Tomčovej do prvého ročníka zapísali viac ako 50 prvákov, celkovo majú približne 210 študentov. V škole sa podarilo aj tento rok otvoriť aj jednu triedu s vyučovacím jazykom maďarským (TMRG).

Okrem stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja v meste pôsobí aj Súkromná stredná odborná škola z Dunajskej Stredy ako aj Gymnázium Mihálya Tompu Reformovanej kresťanskej cirkvi s vyučovacím jazykom maďarským.

Najbližšie prázdniny budú už o mesiac

Tento školský rok čaká na žiakov a študentov 24 dní prázdnin, z ktorých 6 dní pripadne na sviatky a ďalšie tri voľné dni sviatkov. Najbližšie dvojdňové prázdniny si školáci užijú koncom októbra. Po jesenných prázdninách nasledujú približne dvojtýždňové vianočné, od 23. decembra do 7. januára. Vo februári deti čaká deň voľna po tom, čo si preberú polročné vysvedčenia. Jarné prázdniny odštarujú vo februári v Košickom a Prešovskom kraji. Další týždeň si deti užijú voľno z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja. Tento školský rok ich ukončia v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Tam si žiaci od školy oddýchnu od 29. februára do 4. marca. Poslednými prázdninami pred dvojmesačným letným voľnom sú veľkonočné prázdniny. Tie tento rok budú od 24. do 29. marca.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross