No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápchy na Sobôtke budú naďalej pretrvávať, tvoria sa kilometrové kolóny

30. apríla 2024 | | |  | 
Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva PZ v Rimavskej Sobote v súvislosti so včerajšími komplikáciami v doprave na turbo-okružnej križovatke v časti Sobôtka upozornil na pokračovanie týchto ťažkostí aj počas nasledujúceho mesiaca.

Vodiči by mali plánovať svoje cesty s predstihom a počítať s možnými meškaniami až dve hodiny. Tento stav vznikol kvôli aktuálnym stavebným a údržbovým prácam na križovatke, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie a bezpečnosť cestnej siete.

Mnohí vodiči už začali využívať alternatívne trasy cez Husinú alebo, v prípade cesty do Hnúšte, cez Kraskovo. Ako pre portál Rimava.sk uviedol dopravný inšpektor Peter Lajgút, tieto obchádzkové trasy vedú cez cesty III. triedy, kde platí zákaz tranzitnej dopravy. "Tento zákaz je dôležité rešpektovať, pretože cesty III. triedy nie sú dimenzované pre zvýšený objem a typ dopravy, ktorý je bežný na hlavných trasách."

Článok pokračuje pod reklamou


Ako tiež upozornil, pri výbere alternatívnych trás je preto potrebné zvážiť technický stav ciest. "Nesprávne využívanie týchto ciest môže viesť k ďalším komplikáciám, ako sú poškodenia vozoviek či zvýšené riziko dopravných nehôd."

"Na zmiernenie dopravných komplikácií a minimalizáciu dopadu na každodenný život je kľúčová trpezlivosť a vzájomná ohľaduplnosť vodičov. Mesto a príslušné orgány pracujú na riešení situácie čo najefektívnejšie a v najkratšom možnom čase. Vodičom ďakujeme za pochopenie a spoluprácu pri dodržiavaní dopravných predpisov a odporúčaní," doplnil.

Súčasná situácia poskytuje príležitosť pre vodičov zvážiť ekologickejšie spôsoby dopravy, ako napríklad vlakovú dopravu. Využitie vlakov môže nielen znížiť zápchy na cestách, ale tiež prispieť k znižovaniu emisií a dopadu na životné prostredie.

Zdroj: Rimava.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross