No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Testovanie na MsÚ odhalilo ďalších nakazených koronavírusom. Hospitalizovaný nie je nikto

Hromadné testovanie na koronavírus odhalilo zatiaľ tri pozitívne prípady. "Z doteraz vyhodnotených výsledkov je potvrdený jeden ďalší prípad nákazy na MsÚ a traja pozitívni medzi futbalistami," priblížila pre Rimava.sk hovorkyňa mesta Fiľakovo Klaudia Mikuš Kovácsová. Ako ďalej spomenula, na testovanie čaká ešte 16 zamestnancov mesta, nakoľko testovacie kapacity sú vyťažené a na testy chodia do Lučenca aj do Banskej Bystrice. Od štvrtka 1. októbra bolo podľa Mikušovej do dnešného dňa otestovaných približne 40 zamestnancov, športovcov a športových funkcionárov mesta.

Článok pokračuje pod reklamouPracovníčka MsÚ bola testovaná v piatok. Futbalisti boli na testoch včera (5. 10.). "Zatiaľ sú všetci v domácej izolácii, hospitalizovaný nie je nikto," ubezpečila hovorkyňa.

Po minulotýždňovej informácii, že sa u viceprimátora mesta potvrdil covid-19, pristúpilo mesto k viacerým opatreniam, medzi inými k zatvoreniu mestského úradu pre verejnosť. Minimálne však do piatka 9. októbra, kedy by najskôr mohli byť známe všetky výsledky. Neodkladné záležitosti si klienti zatiaľ vedia vybaviť prostredníctvom emailovej alebo telefonickej komunikácie na telefónnom čísle 047/4381001 alebo cez emailové kontakty uvedené na stránke www.filakovo.sk.

Kvôli výskytu Covidu-19 sa neodohral ani treťoligový zápas medzi R. Sobotou a Fiľakovom. Mužstvá by sa mali stretnúť v náhradnom novembrovom termíne.

Podľa štatistík z 6. októbra zverejnených Ministerstvom zdravotníctva SR počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 v pondelok stúpol o 320, ukončených vyšetrení bolo 3 750.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross