No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TIP NA VÝLET: Opäť tu máme víkend. Bude plný akcií, máte si z čoho vyberať

Horúci pracovný týždeň sa už blíži do svojho záveru a pred nami sú opäť dva voľné dni. Ak ešte neviete, ako ich strávite, máme pre vás zopár tipov na akcie. Tento víkend bude patriť najmä parkom a záhradám, no na svoje si prídu aj priaznivci športu a hudby.

Koncertovať bude Zdenka Predná a Dole Dole

Zoskupenie ZDENKA PREDNÁ & DOLE DOLE otvorí 4. ročník Sobotského jazztivalu už dnes večer o 20:00 hod. na nádvorí Čierneho orla v Rimavskej Sobote, vstupné je 10 eur.  Nenechajte si ujsť skvelý koncert spontánneho umeleckého tandemu speváčky Zdenky Prednej a hudobného producenta, multiinštrumentalistu Oskara Rózsu.

Výsledkom autorského zoskupenia je doposiaľ 17 pôvodných piesní so slovenskou poéziou, v ktorých texty pokrývajú tému lásky, spirituálnej cesty a nenásilnou formou kritizujú negatívne javy v spoločnosti. Kapela sa predstaví v zložení: Zdenka Rózsa Predná – spev, Oskar Rózsa – basgitara, Oskar Török – trubka, Eugen Vizváry – klávesy, Dávid Hodek – bicie.

Majstrovstvá juniorov v Hnúšti

Po ročnej prestávke sa do Hnúšte vrátia vypracované telá. Bude totiž dejiskom Majstrovstiev Slovenska v bikini fitness, body fitness a kulturistike juniorov. Diváci sa môžu tešiť na prehliadku súmerných postáv, svalnatých tiel a ladných proporcií, a to už v sobotu 26. júna v športovej hale v Hnúšti od 12:00. Tvrdými tréningami ošľahané postavy predvedú aj pretekárky a pretekári nad 23 rokov.

„Okrem juniorov sú prihlásení aj kulturisti muži a fitness ženy,“ povedal Dušan Ďubek, jeden z hlavných organizátorov. Ako ďalej vysvetlil, ide o ďalšiu súťaž – Veľkú cenu Slovenska v kulturistike mužov a fitness žien.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej informoval, vstup pre divákov bude podmienený negatívnym testom na Covid-19 nie starším ako 48 hodín, alebo dokladom o očkovaní, či prekonaní ochorenia. Diváci sa budú pri vstupe zapisovať – uvedú svoje meno a telefónne číslo.

Víkend otvorených parkov a záhrad

Do celoslovenskej iniciatívy s názvom Víkend otvorených parkov a záhrad sa zapojilo niekoľko samospráv. Podujatie je udalosťou, ktorá dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.

Mesto Fiľakovo si pripravilo program na dnešný a zajtrajší deň. Kým v prvý deň bude program určený pre deti miestnych základných a materských škôl, v sobotu si príjemné predpoludnie môže vychutnať aj verejnosť. Viac o akcii vo Fiľakove si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zaujímavý program si pripravili aj v Lučenci. Záhrada Novohradského múzea a galérie je momentálne jediné tiché zelené verejné priestranstvo priamo v historickom centre mesta. Počas podujatia predstavia “Príbeh záhrady v čase” cez historické fotografie. Chcú návštevníkom priblížiť priestor záhrady ako verejného priestoru na relax a reflexiu. Tiché miesto v strede mesta. Celý program, ktorý si pre návštevníkov pripravili, nájdete na tomto odkaze.

Z okolitých miest sa k Víkendu otvorených parkov a záhrad zapojilo aj mesto Jelšava. Program si pripravili na sobotu – srdečne vás všetkých pozývajú.

Biológia vzrušenia v Gemersko-malohontskom múzeu

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote si pre návštevníkov pripravilo novú výstavu – Biológiu vzrušenia. Podáva obraz o životnej dráhe tvorcu teórie stresu Hansa Selyeho od študentských rokov v Komárne po vedecké výskumy v Montreali. Hans Selye bol jedným z mála velikánov modernej biológie.

Článok pokračuje pod reklamouPamätná výstava Hansa Selyeho, svetoznámeho vedca experimentálnej medicíny, je rozdelená do jedenástich tematických celkov. Historický úvod predstavuje mesto Komárno na začiatku 20. storočia. Úvodné panely sú venované rodine Selyeových a školským štúdiám Hansa Selyeho v Komárne. Najrozsiahlejšia časť výstavy je venovaná vedecko-výskumnej činnosti Hansa Selyeho a popisu teórie stresu. Výstava oboznamuje návštevníka aj so svetoznámym Medzinárodným inštitútom stresu v Montreale.

Gemersko-malohontské múzeum je v sobotu a nedeľu otvorené od 13:00 do 18:00. Viac o výstave si prečítate na tomto odkaze.

Na obrázku môže byť 1 osoba a text, v ktorom sa píše „Banskobystricky samosprávny kraj Gemersko-malohontské múzeum Nitriansky samosprávny kraj Podunajské múzeum Komárne Madarské národné múzeum -Múzeum histórie medicíny Semmelweisa Budapešti Múzeum Györgya Klapku Komárome Vás srdečne pozyvajú na otvorenie pamätnej vystav Hansa Selyeho, autora teórie stresu pod názvom Biológia dna 24. júna 2021 o 15:00 hod. vzrušenia Vo vystavnych priestoroch Gemersko-malohontského Gemersko múzea Nám. Tompu Rimavská Sobota Kurátor vystavy: Ing. Jozef Csütörtöky, PhD. riaditel' Podunajského múzea Komárne Vystava potrvá do 31. augusta 2021 တက 1882 നന múzeum BANSKOBYSTRICKY SAMOSPRÁVNY KRAJ MNM NEME S·O.M LEVÉLTÁD Klanka MÚZEUM KOMÁROM“

Letné kino na amfiteátri

Aj tento víkend si môžete svoju obývačku vymeniť za amfiteáter a pri filme si oddýchnuť pod holým nebom. Na rimavskosobotskom amfiteátri budú v piatok večer premietať akčný triler Nikto /Nobody/. Sobota večer bude patriť komédii Matky a víkend v nedeľu uzavrie dráma Otec /The Father/. Premietania sa začínajú o 21:00 a vstupné je 5 eur.

Návrat ku koreňom

Posledným tipom, ako stráviť tento víkend voľný čas, je tvorivá dielňa s názvom Rozuzlenie. Ide o prvé sobotné tvorivé stretnutie v rámci projektu Návraty ku koreňom. Na prvom kurze sa účastníci naučia základy techniky makramé, viazanie rôznych uzlov. Z kvalitného bavlneného špagátu si vyrobia efektné náušnice a štýlový záves na stenu podľa vlastného výberu.

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, keďže počet účastníkov je limitovaný. Presvedčte sa teda, či je ešte voľné miesto – kontakt: 0908 805076. Účasť na workshope je spoplatnená sumou 5 eur. V cene je aj materiál a malé občerstvenie. Tvorivá dielňa sa začína v sobotu o 9:00 v Dome kultúry v Rimavskej Sobote.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross