No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Revúcej sa snažia deti vrátiť späť k pohybu

7. novembra 2022 | | |  | 
Zdroj: Revúcke listy

REVÚCA – Po rokoch strávených dištančným vyučovaním v online priestore sa v Základnej škole J. A. Komenského v Revúcej snažia deti vrátiť späť k pohybu, ktorý túto školu vždy charakterizoval. Škola pokračuje v projekte s názvom Detská atletika.

Niekoľko desiatok žiakov trénuje pod vedením učiteľov telesnej výchovy a športovej výchovy. "Rozbehla sa aj činnosť atletického oddielu. Pretekári z nášho Atletického oddielu ISKRA sa v Banskej Bystrici zúčastnili krajského kola v Detskom štafetovom krose," uviedla škola na svojom webe.

Článok pokračuje pod reklamou


Na krajskej súťaži žiaci bežali na trati štyrikrát po 500 metrov. "Naši bežci to zvládli bravúrne. V konkurencii 30 štafiet sme si vybehali skvelé šieste miesto, len stotinku za piatou štafetou. Blahoželáme a všetkým ďakujeme za reprezentáciu. Vraciame sa aj k obľúbenej atletickej štafete žiakov materských škôl mesta Revúca. Prvé kolo z troch nás čaká v najbližších dňoch," napísala.

Prvé tréningové stretnutie majú možno budúci športovci už za sebou. V tomto školskom roku pokračujú v záujmovej činnosti zameranej na aktívny pohyb. "Otvorili sme celý rad pohybových krúžkov, a to tanečné krúžky, mažoretky, detská atletika, basketbal, florbal, atď. Veríme, že všetci ktorí sa do pohybových krúžkov prihlásili v nich aj zostanú do konca školského roku. Aktívny pohyb je nevyhnutná súčasť zdravého životného štýlu," dodala škola.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross