No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiaci špeciálnej školy spoznávali nástrahy internetu, vytvorili aj brožúru o kyberšikane

Žiaci Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote spoznávali nástrahy internetu ako aj znaky kyberšikany. Na túto problematiku vytvorili aj informačný materiál, ktorý môže slúžiť rodičom i pedagógom, aby včas rozpoznali nástrahy online sveta. Rimava.sk o tom informovala koordinátorka projektu Andrea Čonková.

O kyberšikane sa žiaci mohli dozvedieť vďaka programu e-Školy pre budúcnosť Nadácie Orange, a to v rámci grantovej výzvy, do ktorej sa zapojilo občianske združenie artRIS v Rimavskej Sobote. Vypracovali projekt s názvom Spestrime si svet s internetom bez kyberšikany, ktorý nadácia podporila sumou 900 eur. Ako ďalej Čonková uviedla, hlavným zámerom projektu bolo rozšíriť vedomosti zdravotne postihnutých detí zo Špeciálnej základnej školy pri využívaní informačno-komunikačných technológií, ktoré sa vzhľadom na svoj hendikep môžu stať ľahkým terčom šikanovania medzi svojimi rovesníkmi.

„Pod vedením odborníka Kristiána Čonku z oblasti počítačov a Andrey Trnkovej z oblasti sociológie sa skupina detí vzdelávala v oblasti kyberšikany, ochrany súkromia a osobných údajov na sociálnych sieťach, bezpečného používania mobilných telefónov a preventívnej ochrany pred nástrahami internetu,“ podotkla a dodala, že vyvrcholením projektu bola výroba informačnej brožúry, kde teoretickú časť obohatili svojimi kresbami aj deti zapojené do projektu.

Podľa Čonkovej vypracovaný informačný materiál môže byť vodítkom pre rodičov i pedagógov, aby včas rozpoznali nástrahy internetu a znaky kyberšikany, ktoré hrozia deťom.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív o.z. artRIS 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross