No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výmena starej podlahy - akú vybrať novú?

7. decembra 2023 |  | 
Zdroj obrázku: SimpleBen.CNX / Shutterstock.com

Rozhodli ste sa vylepšiť priestor v domácnosti novou podlahou? Určite vás k tomu viedli nielen dizajnové, ale najmä praktické riešenia. Takáto zmena v domácnosti je vždy veľký zásah do dizajnu interiéru. Novú podlahu si vyberáme v dlhodobom horizonte, a tak pri výmene zavážia aj menej predpokladané kritériá. Pre akú podlahu sa rozhodnúť?

Praktická plávajúca podlaha

Medzi trendy podlahy už po mnoho rokov zostávajú tie plávajúce. Práve kvalitnú plávajúcu podlahu oceníte najmä vtedy, pokiaľ chcete zvoliť lacnejšiu, ale stále peknú alternatívu za starú. Výhodou je, že tieto podlahy nájdete v rôznych farbách a vyhotoveniach, takže sa vám bude hodiť aj do rustikálneho alebo moderného dizajnu.

Moderná vinylová podlaha

Kvalitná vinylová podlaha sa považuje všeobecne za jednu z najodolnejších, trvácnych a jednoducho montovaných podláh. Oproti plávajúcej podlahe si pri vinylovej za m2 priplatíte. Hlavnou črtou týchto modelov je bežné bytové zaťaženie, doplnené protišmykovou úpravou. Veľmi prakticky vyznievajú aj menšie nároky na údržbu a čistotu

Nové kolekcie vinylových podláh navyše patria medzi zdravotne neškodné s ekologicky šetrnou krytinou. Vo výslednom efekte napĺňajú všetky základné požiadavky vyspelej osoby - osoby uvažujúcej minimalisticky a prakticky

Aké výhody má vinylová podlaha?

Vinylové podlahy sú populárne aj vďaka rýchlej a veľmi nenáročnej montáži, ktorú bežne zvládnete doma aj vy. Ďalšou nespornou výhodou je odolnosť voči vode, sú preto vhodné aj  napríklad do kuchýň. Novšie typy týchto podláh majú funkcie s patentovanou technológiou aj pre neupravený podklad. Všetky základné funkčné kvality zostávajú garantované. Ide o vinylové podlahy s možnosťou vyrovnávať menšie nerovnosti, znižovať hluk a sústreďovať teplo.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross