No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bohoslužby počas veľkonočných sviatkov bez účasti veriacich. Budú ale dostupné online

7. apríla 2020 |  | | |

Z dôvodu preventívnych opatrení vyhlásených štátom ostávajú verejné bohoslužby v kostoloch naďalej zakázané. Nariadenie trvá aj počas veľkonočných sviatkov. O Služby Božie či omše ale veriaci neprídu. Budú ich môcť sledovať naživo online.

Živý prenos sprostredkuje prostredníctvom svojej facebookovej stránky TV Rimava. Súkromnej bohoslužby, ktorú budú slúžiť veriacim, sa môžu zúčastniť výlučne celebrant a nevyhnutná asistencia, prípadne technický pracovník, ktorý zabezpečí prenos pre veriacich. Vyplýva to z usmernenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR a vďaka ktorému ľudia touto cestou neprídu o účasť na bohoslužbe. Počas súkromnej bohoslužby iní ľudia nemôžu do kostola vstupovať.Na Veľký piatok 10. apríla o 14:00 hod. odvysiela TV Rimava omšu z rímskokatolíckeho kostola sv. Jána Krstiteľa. Hlavným celebrantom bude dekan rímskokatolíckej cirkvi Rastislav Polák. „Za evanjelickú cirkev augsburského vyznania bude na bohoslužbe zborová farárka Viktória Lisáková a za reformovaný cirkevný zbor v Rimavskej Sobote bude prítomná duchovná Ildikó Kovács Tímár,“ informuje TV Rimava.

Rozpis katolíckych svätých omší počas veľkonočných sviatkov:

9.4. Zelený štvrtok: Pamiatka Pánovej večere o 18:00
10.4. Veľký piatok: Liturgia Pánovho utrpenia a smrti o 15:00
11.4. Veľkonočná vigília Pánovho zmŕtvychvstania o 18:00
12.4. Veľkonočná nedeľa o 10:30

Kostoly môžu byť otvorené mimo konania bohoslužieb. Je ale potrebné dodržiavať prísne opatrenia. Vstup do kostola je možný len s rúškom, šálom, či šatkou. Rovnako je potrebné dezinfikovať si ruky či dodržiavať dvojmetrový rozostup medzi sebou. Taktiež ako v obchodoch ani v kostoloch nesmie počet osôb prekročiť koncentráciu jednej osoby na 25 metrov štvorcových.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross