No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pokračovalo pojednávanie medzi súčasným a bývalým primátorom, vypočujú ďalších svedkov

13. februára 2012 | |  | | |

Na Okresnom súde v Rimavskej Sobote dnes pokračovalo pojednávanie, ktorého hlavnými aktérmi sú súčasný a bývalý primátor Rimavskej Soboty. Pred súdom je žaloba na ochranu osobnosti, exprimátor Štefan Cifruš žiada od Jozefa Šimka ospravedlnenie za neoprávnené tvrdenia na verejnosti či v médiách.

Cifruš sa dnes na pojednávaní osobne nezúčastnil pre pracovnú zaneprázdnenosť, prišla jeho právna zástupkyňa. Súdu predložili dôkazy, dva videozáznamy, ktoré si priamo v pojednávacej miestnosti pozrel aj primátor Šimko. Išlo o reportáž z hlavnej spravodajskej relácie v televízii Markíza a o video z verejného hovoru s občanmi, ktoré bolo uverejnené na Rimava.sk.

Právna zástupkyňa bývalého primátora trvá na vypočutí svedkov, ktorí sa majú vyjadriť k intenzite zásahu do osobnostných práv navrhovateľa (Štefana Cifruša), najmä v súvislosti s reportážou v správach na TV Markíza. Tá sa venovala údajnému pretočeniu kilometrov na služobnom vozidle primátora. Šimko navrhol vypočuť svojho súčasného vodiča. Termín ďalšieho pojednávania stanovili na 7. mája.

.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross