No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: V Tomašovej o chýbajúcom chodníku, dopravnej situácii aj o kanalizácii

Chýbajúci chodník na Okružnej ulici, dopravná situácia a rýchlo jazdiace autá, ako aj kanalizácia a  prašné cesty boli témami včerajšieho (22. marec) štvrtého stretnutia obyvateľov s vedením mesta. V budove spoločenského domu na Ulici. kpt. Šmála sa zišlo približne 70 obyvateľov mestskej časti Tomašová, Včelinec a Kurinec.

Primátor Jozef Šimko vo viac ako polhodinovom príhovore informoval obyvateľov o kritickom ekonomickom stave mesta, o tom čo sa v predošlom období urobilo zo strany vedenia, ako aj poslancov zle a ako neefektívne sa hospodárilo s verejnými financiami, ktoré teraz úverovo zaťažujú rozpočet mesta. Dlžoba mesta je podľa jeho slov vo výške dvesto miliónov (vyjadrené v bývalých slovenských korunách, pozn. red.), čo po prepočte na obyvateľov znamená viac ako 250 eur na každého obyvateľa.

Medzi najnovšie správy patria informácie o preinvestovaní približne sto miliónov korún do projektových dokumentácií za posledných osem rokov. "Také dokumentácie, ktoré ležia prachom zapadnuté na mestskom úrade," opísal Šimko. Ako sa vyjadril, má pocit, že sa takýmto systémom tuneloval mestský úrad. Šimko ďalej na zhromaždení uviedol, že našiel materiál o predaji pozemkov bývalej kotolne Rimavskej Soboty za približne 3,3 mil, Sk. "Mesiac nato súkromná firma vyčistila tento majetok za tri milióny korún. Aká je to ekonomika, a čuduj sa svete, čia bola táto firma. Renova, brata bývalého exprednostu pána Kovácsa," uviedol a dodal, že do mestskej pokladnice tak putovalo iba tristotisíc korún.

Šimko včera opäť spomenul prísľub štátneho tajomníka Martina Chrena (ten včera vo funkcii skončil  pozn. red.) o poskytnutí milióna eur na dobudovanie infraštruktúry v bývalých kasárňach, kde by tak následne mali vzniknúť nové pracovné miesta.

Za obyvateľov mestskej časti si prvý vypýtal slovo Štefan Lipták. Ako uviedol, na uliciach sa prekračuje povolená rýchlosť. "Kým som päťdesiatkou prišiel do mesta, tak ma obehli tri autá," tvrdí vodič z povolania, ktorý chodí aj bicyklom, no zrazili ho trikrát. Občania pripomenuli niekoľko rokov trvajúci problém s prívalovou vodou a potokom, ktorý tečie od tomašovského cintorína. Spomenuli tiež chýbajúce osvetlenie na druhej strane Kurinca smerom na Močiar. Jednou z požiadaviek občanov bolo aj zriadenie klubu dôchodcov v priestoroch spoločenského domu. Podľa slov predsedu výboru mestskej časti Jozefa Tótha bola doterajšia spolupráca dobrá a aj napriek tomu, že ešte stále chýbajú chodníky či kanalizácia sa niečo predsa len podarilo, keď sa urobila kanalizácia a asfaltové cesty. Ako Tóth tvrdí, bývalý primátor sa ako jediný zaoberal ich mestskou časťou.

Obyvatelia si záverom z deviatich navrhnutých odsúhlasili piatich členov výboru. Predsedom sa napokon stal doterajší predseda Jozef  Tóth, podpredsedom Pavel Barto a tajomníkom Ján Karas. Členov výboru dopĺňa Zoltán Cziprusz, Zoltán Szikora ako aj poslanci zvolení za tento volebný obvod Alica Csobová, Tomáš Sliva a Peter Gulik.


Viac o strážení sanitiek súkromnou bezpečnostnou službou či odpredaji čističky odpadových vôd a tržnice vo videu z verejného hovoru.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross