No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladík postupne rozkrádal opravenú strechu súdnej sedrie

5. septembra 2011 |  | | | |

Škodu vo výške 14 tisíc eur spôsobil mladík, ktorý zo strechy historickej budovy súdnej sedrie v Rimavskej Sobote postupne odnášal medené časti do zberných surovín. Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, z prečinu krádeže polícia v piatok, 2. septembra, obvinila 23-ročného Rimavskosoboťana. Sudca dnes rozhodol o jeho vzatí do vyšetrovacej väzby, mladíkovi hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Podľa hovorkyne sa muž počas augusta niekoľkokrát vlámal do budovy a prešiel na strechu, odkiaľ kradol medené žľaby, zábrany proti snehu a iné medené súčasti strechy. Tie potom odnášal do zberných surovín.

Budova, ktorej celková oprava je plánovaná v rokoch 2014-2015, by sa mala stať sídlom rimavskosobotského okresného súdu. S prípravou na rekonštrukciu historickej budovy sa začalo v decembri 2009, kedy sa zároveň musel staticky zabezpečiť padajúci strop a krov.  Ako Rimava.sk informovala, v roku 2010 bolo na prvú etapu rekonštrukcie strechy a prác súvisiacich so statikou budovy čerpaných viac ako 663 tis. eur.

Sedriu postavili v rokoch 1885 až 1887 v neorenesančnom slohu a sídlil v nej župný súd. Situovaná je v pamiatkovej zóne mesta Rimavská Sobota. Po rekonštrukcii kultúrnej pamiatky by v budove malo vzniknúť osem pojednávacích miestností na I. nadzemnom podlaží, na druhom podlaží by mali byť kancelárie sudcov a administratívy a v podkroví kancelárie aj archív.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Súdnu sedriu v havarijnom stave pripravujú na rekonštrukciu
Podľa ministerstva je rekonštrukcia budovy súdnej sedrie urgentná
Na opravu súdnej sedrie v R. Sobote nie sú v rozpočte peniaze


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross