No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťan majstrom Slovenska

Azda najúspešnejší odchovanec hokejového klubu HKM Rimavská Sobota Alex Tamáši si v sobotu, 22. apríla, vo svojej debutujúcej sezóne medzi mužmi prebral zlatú medailu. Stalo sa tak po finálovom stretnutí hokejovej Tipsport ligy, v ktorom domáca HC´05 iClinic Banská Bystrica zdolala HK Nitra 6:2 a celkovo zvíťazila v sérii 4:1. Banská Bystrica získala svoj prvý titul majstra Slovenska, po tom čo dve sezóny po sebe skončili druhí.

Alex Tamáši síce do bojov v play-off už nezasahoval, no v základnej časti odohral 36 zápasov z celkového počtu 54, v ktorých strelil 5 gólov a pridal 7 asistencií, čo znamená, že titul mu právom patrí. Len málo kto môže povedať, že v 18-tich rokoch pri svojej debutujúcej sezóne v seniorskej kategórii sa stal majstrom Slovenska. To práve napovedá tomu, aký veľký talent Alex je a určite ho čaká úspešná kariéra.

Alex Tamáši - vľavo druhý

Práve na začiatku sezóny sa Alexovi darilo a už v štvrtom stretnutí zaznamenal dva body po prihrávkach na všetky strelené góly. Následne prišiel aj prvý gól a ďalšie body za góly či asistencie. Asi v polovici sezóny dal Alexovi tréner banskobystrických Baranov Vladimír Országh voľno, počas ktorého nastúpil aj na tri zápasy prvoligovej HC 07 ORIN Detva, kde zaznamenal jednu asistenciu. Následne sa do zostavy Banskej Bystrice vrátil, nazbieral pár bodov a pred koncom základnej časti tím opustil, po tom ako prišli hviezdy z KHL.

Počas celej sezóny na výkony Alexa padali len samé chvály, a preto veríme, že na svoje výkony v budúcnosti nadviaže a bude nám robiť radosť aj naďalej.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota)

Súvisiace články
Mladý Rimavskosoboťan skóroval v reprezentácii, darí sa mu aj v meste pod Urpínom
HOKEJ: Rimavskosobotský odchovanec na svetovo najprestížnejšom podujatí
Rimavskosobotský odchovanec v službách extraligovej Banskej Bystrice


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross