No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Cifruš o ZŤS: Projekt nesmie byť pre samosprávu nevýhodný

Ako Rimava.sk informovala, v Tornali včera oficiálne zahájili obnovu hnedého priemyselného parku, areálu bývalých odevných závodov Ozeta. Mesto na tento projekt získalo nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 10 miliónov eur (približne 300 mil. korún) zo štrukturálnych fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Podľa vyjadrenia primátora Tornale Ladislava Dubovského  odkúpenie majetku areálu (od spoločnosti Penta, pozn. red.) by malo stáť viac ako 3,5 mil. eur (107 mil. korún).

V súvislosti s touto témou sa dnes primátor mesta Štefan Cifruš pre médiá vyjadril k snahám rimavskosobotskej samosprávy o obnovu areálu bývalej ZŤS.

Podľa primátora je situácia v Tornali výhodnejšia ako v Rimavskej Sobote. „Pokiaľ by sme  za odkúpenie majetku zaplatili toľko ako v Tornali, projekt by sme posudzovali inak, samospráve by ostalo reálne číslo, reálna suma na revitalizáciu objektu,“ uviedol pre Rimava.sk Cifruš.

Vlastník areálu ZŤS Ardbeg Consulting žiadal v septembri minulého roka za predaj majetku mestu sumu viac ako 7,1 mil eur (215 mil. korún),  neskôr ju bol ochotný znížiť na viac ako 5,7 mil eur (173 mil. korún). Podľa Cifruša však pomer musí byť minimálne 1:2, aby bol projekt výhodný.

„Prebiehajú jednania, znovu som dal  ZŤS-ku do zastupiteľstva, aby si niekto nemyslel, že o európske fondy nechceme zabojovať,“ vyjadril sa Cifruš. Podľa neho však musí byť cena za ZŤS  výhodná a reálna, rovnako ako objem peňazí, ktoré zostanú pre mesto. „Aby sme vedeli vytvoriť vyhovujúce podmienky pre investora, ktorý je ešte len niekde v nedohľadne,“ uviedol.

Zdroj: Rimava.sk

Mesto plánuje v bývalej ZŤS vybudovať priemyselný park
Rokovanie o budúcnosti priemyselného parku Gemer v bývalej ZŤS preložené
Projekt priemyselného parku Gemer nepodporený
Malá priemyselná zóna, kanalizácia a asfalt v Tomašovej, bazény - tri hlavné Cifrušove priority na rok 2009
VIDEO: Na druhom stretnutí podnikateľov aj o „znovuoživení“ ZŤS


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross