No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Na amfiteátri chcú premietať po približne 20 rokoch, novinkou leta bude cyklobus

amfiteater-hnustaNa amfiteátri v Hnúšti plánujú v letných mesiacoch premietať filmy, ako približne pred dvadsiatimi rokmi. Prvý film pod holým nebom plánujú pustiť v piatok, 17. júna. Koncom týždňa otvoria aj Turistické informačné centrum v Mestskom kultúrnom stredisku, novinkou bude aj cyklobus. Podľa prednostky mestského úradu v Hnúšti Oľgy Maciakovej, na amfiteátri prestali premietať filmy približne po revolúcii. Filmy však nebudú pozerať z premietacích kabín ako niekedy, ale prostredníctvom projektoru z kinosály Mestského kultúrneho strediska. „Plátno sme vymaľovali aby bolo pekné biele,“ doplnila Maciaková, podľa ktorej v sobotu za dobrého počasia plánujú otvoriť aj kúpalisko.

amfiteater HnúšťaPodľa riaditeľky MsKS v Hnúšti Diany Vojenčiakovej premietať plánujú v piatok, zatiaľ v termíne 17. jún a 1. júl, približne po deviatej hodine, keď budú vhodné podmienky. „Ľudia sa strašne tešia na letné kino, tak pevne verím, že budú chodiť. Má to inú atmosféru, romantickú,“ povedala riaditeľka, podľa ktorej je amfiteáter v nádhernom prostredí a využijú pritom aj nové plastové stoličky. Ako prvý film budú mať možnosť Hnúšťania vidieť podľa Vojenčiakovej oceneniami "ovešaný" film Izba. V prípade nepriaznivého počasia sa presunú do kinosály MsKS. „Animované rozprávky budeme premietať iba v kine, aby deti nemuseli čakať do zotmenia,“ poznamenala. Ako podotkla, v súčasnosti je viacero spôsobov, ako si zaobstarať film v pohodlí domova, no na amfiteátri to majú aj s jedinečnou atmosférou. Kedy bolo posledné premietanie na amfiteátri uviesť nevedeli.

V sobotu, 18. júna, okrem zahájenia sezóny kúpaliska otvoria aj Turistické informačné centrum, ktoré bude v priestoroch vestibulu MsKS. Ponúkať tam budú informácie a mapky nielen z Hnúšte ale aj z okolia, ako sa turisti dostanú na Muránsky hrad či Klenovský Vepor. Tam podľa Vojenčiakovej v sobotu vypravia historicky prvý cyklobus. „Ide o mikrobus pre 8 ľudí, keď ich bude viac, vyvezie ich postupne,“ dodala. V informačnom centre, v ktorom má pracovať študent, budú k dispozícii nielen propagačné materiály z okolia ale aj suveníry či regionálne produkty. Otvorené má byť od utorka a dopoludnia aj počas víkendov. Pracovať tam má študent na absolventskej praxi.

msks-hnusta

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross