No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oficiálne sa dá kúpať v Číži a v Tisovci, pripravujú Teplý Vrch aj Kurinec

kupele-cizRegionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rimavskej Sobote vydal prvé rozhodnutia na prevádzkovanie umelých kúpalísk v okresoch Rimavská Sobota a Revúca. Oficiálne sa tak zatiaľ okúpete v Tisovci a v Prírodných jódových kúpeľoch Číž. Ako ďalej Rimava.sk informovala vedúca oddelenia hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ v Rimavskej Sobote Anna Vraniaková, v 23. kalendárnom týždni vykonajú kontroly v zariadeniach, prírodné a umelé kúpalisko Kurinec, Prírodné kúpalisko Ormet Teplý Vrch, letné kúpalisko Revúčka, ako aj Plážové kúpalisko Tornaľa, ktoré mienia zahájiť prevádzku k 11.júnu.

Uplynulý víkend svoje brány otvorilo aj Termálne kúpalisko Novolandia v Rapovciach pri Lučenci. Neskôr svoje brány majú otvoriť aj na kúpalisku v Hnúšti či Klenovci.
Túto sezónu sa bude dať kúpať aj v prírodnej vodnej nádrži Teplý Vrch, ktorá bola minulú sezónu mimo prevádzky kvôli rekonštrukčným prácam. Podľa prevádzkovateľa zariadenia Ormet Tibora Oštroma tento rok ich po ročnej prestávke čakala dlhšia príprava na sezónu a údržba. „Robili sme už od začiatku marca,“ povedal Oštrom, podľa ktorého by ich vo štvrtok mali navštíviť pracovníci RÚVZ a keď bude všetko v poriadku, na víkend otvoria pre verejnosť. „K dispozícii bude tento rok už aj tobogán, ktorý nešiel niekoľko rokov kvôli zníženej vodnej hladine. Teraz je už nádrž plná,“ dodal Oštrom.

V závislosti od počasia, pravdepodobne však v polovici tohto mesiaca by malo brány otvoriť aj kúpalisko na Kurinci, kde okrem 25-metrového bazénu s pitnou vodou sú aj dva bazény s termálnou vodou a detským bazénom. Novinkou tento rok je živé vysielanie panorámy a podľa riaditeľa TSM Tibora Barta 16 kusov paliem, ktoré stáli približne 2500 eur. Ako spomenul, brali už aj vzorky vody a hygiena k nim má prísť v najbližších dňoch. „Včera sme ešte aj kosili, chceme, aby bolo všetko pripravené na otvorenie. Ako na kľúč,“ povedal pre Rimava.sk Barto, podľa ktorého na najbližší víkend prenajali časť verejného priestranstva pre firemnú akciu. Vstup na jazero je zatiaľ podľa Barta voľný, návštevníci môžu využívať aj športový areál. „Za prvé dva týždne tam však bolo minimum ľudí,“ zdôraznil.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross