No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO-HOT ART: Nádvorie Čierneho orla ožilo koncertom sláčikového Muchovho kvarteta

Muchove kvartetoKultúrne leto HOT ART v Rimavskej Sobote má za sebou ďalší vydarený koncert, tentokrát vážnej hudby v podaní sláčikového Muchovho kvarteta. V čarovnej atmosfére Čierneho orla včera večer odzneli v podaní tohto úspešného mladého komorného telesa známe skladby, ako Štyri ročné obdobia – Leto A. Vivaldiho, Bolero od M. Ravela v úprave sláčikového kvarteta, ako aj skladby W. A. Mozarta a A. Dvořáka. Sláčikové Muchovo Kvarteto v súčasnosti patrí k najsľubnejším mladým komorným telesám na Slovensku. Hosťovali na mnohých hudobných festivaloch a na kultúrnych podujatiach doma i v zahraničí, ako Bratislavské hudobné slávnosti, Pražská jar, Visegrad Music Festival v Južnej Kórei či Bordeaux String Quartet Festival.

Súbor sa s úspechom presadil na mnohých súťažných i koncertných pódiách v Prahe, vo švajčiarskom Lugane a najvyššie ocenenie získal na súťaži Josef Windisch Kammermusik-Preis 2013 vo Viedni. Podľa vyjadrení jednotlivých členov boli s publikom veľmi spokojní, keďže podľa ich slov v menších mestách sú díváci vďačnejší. S počtom návštevníkov boli milo prekvapení aj samotní organizátori.

Akciu zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko s podporou Fondu na podporu umenia, BBSK a miestnych podnikateľov.
V rámci kultúrneho leta ešte uvidíte divadelné predstavenie pre deti Bratia Grimmovci (24.7.), koncerty kapiel Alma (HU, 14.8.) a Paci pac (11.9.) a originálnu sériu tvorivých dielní v Mestskej galérii s názvom Letná detská univerzita (august). Rockerov určite poteší festival One day fest (29.7.), v rámci ktorého privítajú maďarskú legendu Pokolgép, českú kapelu Alkehol, Ramchat, Before the Zero day, Pseudosapiens, Sons a kapelu, ktorú si fanúšikovia zvolia hlasovaním. Medzi hudobné lahôdky patrí určite ešte koncert v súčasnosti veľmi obľúbenej kapely Korben Dallas, s ktorou si zahrá aj Zuzka Mikulcová Band (19.8.), koncert Lipa a Lasica, ktorý je naplánovaný na piatok 26. 8., Návrat Honza Nedvěda (18.9.) a veľkým prekvapením bude akustický koncert IMT Smile (2.9.). Tradične aj tento rok zavíta do Rimavskej Soboty Bažant kinematograf (streda 3. – sobota 6. 8.) s vynikajúcimi českými a slovenskými filmovými titulmi: Kobry a užovky, Wilsonov, Stratení v Mníchove, Eva Nová. Záver HOT ART-u bude patriť divadelnej komédii Ach Rómeo, ach Júlia (30.9.).

 

Zdroj: Rimava.sk, MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross