No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KURINEC: Na výstavbe nových bazénov našiel kontrolór tieto pochybenia

20. júna 2014 |  | | |

kurinec-bazenVýsledky kontroly nových mestských bazénov v rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote mieria pred poslancov. Hlavný kontrolór Ladislav Šťavina mal výstavbu „preklepnúť" z poverenia poslancov, s čím súhlasil aj samotný primátor. Správu má na Mestské zastupiteľstvo predložiť v utorok, 24. júna.Ako pre Rimava.sk počas slávnostného ukončenia výstavby nedávno uviedol, pri kontrole zaznamenal viacero odchýliek a nesúlad s projektom. „Nie je tam zachytená betónová priečka, ktorá rozdeľuje bazén. Je potom otázna statika, pretože v prípade vypustenia vody sa mení pnutie,“ uvádza kontrolór v správe, podľa ktorej projekt nezachytáva zmenenú statiku a nezhoduje sa s pôvodnou vizualizáciou. Podľa zistení kontrolóra chýba aj tepelná izolácia, čo negatívne ovplyvní teplotu vody a zvýši energetickú náročnosť bazénov. Ako hlavný kontrolór v správe uvádza, pôvodný rozpočet na bazén, 350 tis. eur, bol stanovený ako maximálny. „Už dnes je zrejmé, že táto suma bude prekročená,“ konštatuje kontrolór, podľa ktorého je dôvodom 80 tisícová faktúra za oplotenie a súvisiace práce či 10 tis. eur za prepojovací mostík (a ostatné zábradlia a chrliče - pozn. red.). Hodnotu diela podľa neho navýšia ešte neuhradené faktúry.

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko minulý týždeň na slávnostnom ukončení prác priznal, že na Kurinci preinvestovali viac ako sa počítalo. Podľa jeho slov však na samotný bazén neminuli viac ako plánovaných 350 tis. eur. Navýšenú sumu 80 až 90 tis. eur si podľa neho vyžiadalo oplotenie. Tieto prostriedky však primátor plánuje uhradiť zo zisku kúpaliska a nie z rozpočtu mesta. „Sporili sme, kde sa len dalo,“ povedal v príhovore Šimko a dodal, že za výstavbu berie plnú zodpovednosť. Bazén podľa neho počas výstavby rozdelili na dve časti aby ho mohli efektívnejšie čistiť a napúšťať.

Ako kontrolór pre Rimava.sk minulú sobotu priamo na Kurinci povedal, výsledok jeho kontroly vyvolal veľkú nevôľu a napätie na mestskom úrade a od tej chvíle bolo vedúcim zamestnancom údajne odporúčané, aby sa s ním nestýkali. Primátor Jozef Šimko pre Rimava.sk tieto informácie nekomentoval. “Nechajte už tak, bludy robia chlapci Smeráci,” uzavrel.

Šimko po ukončení výstavby pre Rimava.sk uviedol, že kým nebudú mať všetky povolenia a skolaudované bazény, vodu z nich vypustia. Otvorený tak je zatiaľ len 25-metrový bazén s pitnou vodou, návštevníci môžu využívať aj prírodné kúpalisko. V geotermálnej vode sa tak verejnosť podľa primátora bude môcť znovu okúpať zrejme až koncom júna.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
VIDEO: Na Kurinci sa v nových bazénoch kúpali prví ľudia, do ukončenia kolaudácie vodu vypustia
R. SOBOTA: Kúpe sa na troch miestach, v najbližších dňoch pribudne Kurinec, Tornaľa či Hnúšťa
R. SOBOTA: Nový bazén na Kurinci kontrolovali poslanci, samospráva zaplatí viac za plot aj chodník


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross