No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KRÁTKE SPRÁVY: Rim. Sobota je stále v hre o oddychovú zónu, v Tornali organizujú zbierku oblečenia

25. januára 2022 |  | 

V dnešných krátkych správach nájdete opäť niekoľko tém z našich regiónov.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Ešte stále môžete prispieť svojím hlasom a pomôcť mestu vyhrať novú oddychovú a športovú zónu – K Park. Hlasovanie bude ukončené 16. februára a park od spoločnosti Kaufland získa sedem miest a mestských častí s najvyšším počtom hlasov. Rimavská Sobota sa momentálne nachádza na deviatom mieste.

HNÚŠŤA – Primátor mesta Roman Lebeda na svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že mesto svojpomocne rekonštruuje starú požiarnu zbrojnicu v Likieri. „Stará požiarna zbrojnica je využívaná ako volebná miestnosť a radi by sme ju vynovili na malý spoločenský priestor pre obyvateľov časti Likier. Zaujímavosťou budovy je pôvodná drevená veža postavená okolo roku 1936,“ napísal.

Zdroj: FB R. Lebeda

TORNAĽA - Mestský úrad v Tornali oznámil svojim obyvateľom, že v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) opätovne otvára mobilné vakcinačné miesto. V sobotu 29. januára sa budete môcť dať zaočkovať od 9:00 hod. do 14:00 hod. v Klube dôchodcov na Daxnerovej ulici.

Očkovať sa bude možné vakcínou Janssen a vakcínou od spoločnosti Pfizer. Možnosť zaočkovať sa bude možná bez registrácia.

Článok pokračuje pod reklamou


FIĽAKOVO - Mesto dostane takmer 1,9 milióna eur na výstavbu výrobnej haly. Cieľom projektu s názvom DevInvestEnviro, na ktorom spolupracuje mesto Fiľakovo s Agentúrou rozvoja podnikania župy Nógrád v rámci Akčného plánu zamestnanosti Po osi R2 – M3, je oživiť nevyužívanú a chátrajúcu priemyselnú zónu vo Fiľakove.

Prečítajte si viac: Mesto dostane takmer 1,9 milióna eur na výstavbu výrobnej haly

Vizualizácia haly. Zdroj: KApAR s.r.o.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak 20. januára navštívil Rimavskú Sobotu. Na tlačovom brífingu, ktorý sa uskutočnil v Hajnáčke, sa minister Krajniak vyjadril, že v okrese R. Sobota by mohlo vzniknúť 700 nových pracovných miest. Na podporu zamestnanosti by sa mali vyčleniť takmer tri milióny eur.

Prečítajte si viac: Do okresu mieria takmer 3 milióny eur na podporu zamestnanosti. Podľa ministra Krajniaka by mohlo vzniknúť 700 nových pracovných miest

RIMAVSKÁ SOBOTA - V utorok 25. januára sa uskutoční prvé tohtoročné mestské zastupiteľstvo v Rimavskej Sobote o 14:00 hod. v Guľovej sále Domu kultúry. Návrh programu zastupiteľstva obsahuje 14 bodov.

RIMAVSKÁ SOBOTA - Korčuľovať sa už môžete aj na zimnom štadióne. Mesto ho otvorilo 19. januára. Funguje v režime OP. Od 24. januára je po vykonaní prípravných prác pre verejnosť otvorená aj krytá plaváreň, tak isto v režime OP.

Článok pokračuje pod reklamou


RIMAVSKÁ BAŇA - Starostka obce Elena Polóniová uverejnila na svojom profile na sociálnej sieti informáciu o tom, že samoobslužné výdajné miesto Z-BOX je pre obyvateľov obce dostupné od 20. januára. "Už nemusíme čakať, kým zavolá kuriér. Zásielku si vyzdvihneme vtedy, keď máme čas," uviedla starostka. Samoobslužné výdajné miesto sa nachádza pri budove Obecného úradu pri parkovacích miestach.

Zdroj: FB Elena Polóniová

RIMAVSKÁ SOBOTA - Spoločnosť PROGNESSA je kreatívna digitálna marketingová agentúra, ktorá pomáha klientom v oblasti prezentácie služieb a produktov v digitálnom svete. Táto firma hľadá obchodného zástupcu v oblasti marketingu a reklamy.

Prečítajte si viac: PROGNESSA hľadá obchodného zástupcu v oblasti marketingu a reklamy

RIMAVSKÁ SOBOTA - V knižnici Mateja Hrebendu bude ešte mesiac (do 22. februára) prístupná výstava Šarloty Bottovej z Hnúšte. Pozrieť si môžete výber štyridsiatich portrétov známych osobností a kreslených postavičiek z jej tvorby.

Prečítajte si viac: Na portrétnych kresbách sa snaží zachytiť emóciu. Výstavu Šarloty Bottovej si v týchto dňoch môžete pozrieť v knižnici

TORNAĽA - Mesto uverejnilo na svojom oficiálnom webe oznam o zbierke ošatenia. Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (SČK) v Tornali v spolupráci s Mestským úradom v Tornali organizuje zbierku zimného šatstva, zimnej obuvi a posteľnej bielizne.

V uverejnenom ozname píšu, že zbierka sa uskutoční v dňoch 27. a 28. januára (štvrtok a piatok) v čase od 8:00 hod. do 15:00 hod. v areáli Mestských služieb mesta na ulici Cintorínskej č. 15 v Tornali.

Darcovia by mali priniesť čisté, nepoškodené a použiteľné veci zabalené v igelitových vreciach, prípadne v taškách. Miestny spolok SČK vopred ďakuje darcom za pomoc.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross