No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mystic Choir oslávi tretie výročie, nebude chýbať jedinečná šou so známym hosťom

Hudobná vokálna skupina Mystic Choir, ktorá pôsobí pri ZUŠ v Rimavskej Sobote, čoskoro oslávi 3. výročie svojho vzniku. V piatok, 17. novembra o 18:00 hod. sa v Dome kultúry o jedinečnú zábavu a vokálnu a cappella šou postarajú dve hudobné telesá, Mystic Choir a ich hostia z Close Harmony Friends, ktorí sú skutočnými priekopníkmi medzi a cappella formáciami na Slovensku. Vstupenky sú už v predpredaji v TIC a MsKS v Rimavskej Sobote. O podrobnostiach tejto akcie sa redakcia Rimava.sk porozprávala s manažérkou Mystic Choir Helenou Danišovou.

Ako ste na tom s prípravami na oslavu?
Na túto akciu sa pripravujeme už niekoľko mesiacov. S manažérom Close Harmony Friends Ferom Vlasákom sme si dohodli spoločný koncert ešte v máji tohto roku. S realizáciou nám pomáhajú pracovníci Domu kultúry, riaditeľ ZUŠ Marián Lacko, umelecká vedúca súboru Janka Dobrocká, sponzori, naši speváci aj s rodinnými príslušníkmi. Prípravy sú v plnom prúde, vládne priateľské ovzdušie a zo všetkých strán cítiť veľké očakávania.

Na čo sa môžu diváci tešiť?
Čo je takou zaujímavosťou, že celý večer sa bude niesť v štýle a cappella, to znamená, že hudobné nástroje budú nahradené hlasmi spevákov. Close Harmony Friends týmto štýlom spieva už vyše 25 rokov. Speváci Mystic Choir doteraz viac inklinovali k viachlasovému vokálnemu spevu, tentokrát sa ale predstavia divákom už aj v štýle a cappella.

Aký bude Váš repertoár?
Môžem prezradiť, že v rámci vyhradeného času pre náš súbor odznejú skladby, s ktorými sme už vystupovali na medzinárodnej súťaži alebo na koncertoch v zahraničí. Samozrejme, že sa predstavíme aj s novými skladbami z okruhu svetovej populárnej scény, ktoré prvýkrát odznejú na tomto koncerte.

Budete spolu spievať aj s Vašimi hosťami z Close Harmony Friends?
Čakala som túto otázku. Odpoveď je áno. Viac prezrádzať nebudem, len dodám, že je pre nás veľkou motiváciou spievať spolu takpovediac s profesionálmi, učiť sa z ich nôt, dokonca spoločne cvičiť na generálnej skúške.

Aké sú Vaše očakávania?
Čo si najviac prajem, aby sme tento koncert zvládli maximálne dobre, aby sa diváci v sále cítili ako na narodeninovej párty a naši speváci si to užili na pódiu.

„Touto cestou by som sa chcela poďakovať Občianskemu združeniu Naša Sobota, ktoré nám poskytlo finančný dar na cestu do Chorvátska, kde sme naše mesto reprezentovali na Dňoch slovenskej kultúry v Rijeke a kde sme mohli absolvovať aj prípravné sústredenie na tento nadchádzajúci koncert,“ dodala na záver Danišová.


Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
“A cappella” MYSTIC CHOIR: Každé naše vystúpenie sa snažíme obohatiť o choreografiu a ľudovú pieseň
Mystic Choir získal na medzinárodnej súťaži dve strieborné pásma
MYSTIC CHOIR: Ako jediný zástupca Slovenska na workshope v Poľsku
V Londýne to žilo aj hlasmi speváckeho telesa Mystic Choir, chystajú vydať vlastné CD

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross