No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nemeckého investora, ktorý zamestná stovky ľudí, potvrdili aj na výjazdovom rokovaní vlády

Nemeckého investora, ktorý mieri do okresu Veľký Krtíš, potvrdili aj na nedávnom výjazdovom rokovaní vlády v tomto meste. Zahraničná firma SAM Automotive, ktorá pôsobí na poli automobilového priemyslu chce zamestnať stovky ľudí.„Mala by investovať 33 mil. eur a vytvoriť až 805 pracovných miest,“ avizoval premiér Peter Pellegrini na výjazdovom rokovaní vlády SR vo Veľkom Krtíši. Podľa jeho slov ide o zhruba 600 miest robotníckych a 205 bude viac odborne a lepšie platených pozícií. Má tu byť i časť laboratórií, výskumu a vývoja. Ako ďalej ozrejmil, nejde o štandardnú výrobu káblových zväzkov, ale o výrobky z hliníka. „Teda pôjde o vysoko sofistikovanú výrobu s vysokou pridanou hodnotou, čo dáva istotu, že tieto pracovné miesta budú trvalo udržateľné,“ doplnil.

Závod nemeckého investora SAM Automotive v bývalom areáli Liaz vo Veľkom Krtíši má byť zameraný na výrobu hliníkových líšt do dvier a strešných nosičov pre automobily. Medzi odberateľov závodu majú byť spoločnosti VW Slovakia, Audi a Mercedes Benz Maďarsko. Ako v marci 2018 pre Rimava.sk uviedla manažérka projektu Marianna Simonidesová zo spoločnosti Wesconi, v tomto roku je plánované zamestnať okolo 150 ľudí. „Obsadzované budú pozície vo výrobe, ale aj v administratíve. Najskôr by mali prebehnúť výberové procesy na kľúčové pozície v podniku,“ informuje manažérka projektu.

Pracovný paradox malej obce

Hoci okres Veľký Krtíš patrí medzi najmenej rozvinuté okresy na Slovensku, obec Nová ves, neďaleko ktorej investuje aj SAM Automotive, je výnimkou. V tamojšom priemyselnom parku už v súčasnosti pracuje viac ako 400 zamestnancov, čo predstavuje podľa starostu obce Štefana Paholíka viac zamestnancov ako je pôvodných obyvateľov obce. Starosta neveľkej obce v okrese Veľký Krtíš je s takýmto vývojom spokojný, bez práce majú len pár ľudí. „Využívame ich na obecné práce. Tej je dosť, ale pracovníkov je len 12, čo je asi minimum. Až sa mi aj tí zamestnajú, nebudeme mať s kým robiť,“ priblížil v marci 2018 s tým, že do obecnej pokladnice zo spoločností prichádza aj viac financií z daní z nehnuteľností, tie už investovali do opravy obecného úradu či na pozemky obecných nájomných bytov.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
Pri Krtíši má investovať firma z Nemecka. Prácu si tak nájde viac ľudí, ako je obyvateľov samotnej obce
Výrobné priestory nemeckého investora sú pripravené, nábor má byť v máji


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross