No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Obvinený z usmrtenia cyklistky na súd prišiel, odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier

Pojednávanie v prípade tragickej nehody cyklistky pri Rimavskom Brezove v júni 2015, bolo opäť odročené. Na dnešnom pojednávaní, 25. apríla, to navrhol prokurátor. Jeho dôvodom je vypočutie znalca z odboru psychiatrie, ktorý svoju neúčasť na súde kvôli pracovným povinnostiam ospravedlnil. Sudca tak ďalší termín stanovil na 13. júna o 10:00 hod.

S prokurátorovým návrhom súhlasila aj druhá strana. Okrem toho, obhajca obvineného Mareka Š. navrhol vypočuť i jeho otca ako majiteľa auta, ktoré obvinený v deň nehody viedol. Otec sa na pojednávanie nedostavil z dôvodu návštevy u lekára. Hoci znalec z odboru psychiatrie ako aj otec obvineného na dnešnom pojednávaní neboli prítomní, tentoraz sa tam už ukázal aj samotný obvinený Marek Š. Odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier. V závere pojednávania sa ale obvinený ospravedlnil celej rodine poškodenej „Ospravedlňujem sa celej rodine za to, čo sa stalo. Pred uplynulým pojednávaním som spanikáril a ľutujem svoje konanie. Ospravedlňujem sa všetkým z rodiny poškodenej,“ povedal.

Súd tak v prípade tragickej nehody mladej cyklistky bude pokračovať až v júni. Ide už tak o štvrté odročenie pojednávania. Prvé bolo odročené v novembri 2016, kvôli nastúpeniu Mareka Š. na protialkoholické a zrejme aj protitoxikomanické liečenie na Prednú horu. V druhom prišiel obvinený na pojednávanie bez advokáta, ktorého si podľa jeho slov nemohol dovoliť z finančných dôvodov a tretie, marcové, odročil sudca za účelom doplnenia dokazovania.

Tragická dopravná nehoda, pri ktorej zomrela 35-ročná cyklistka Janka Kršáková, sa stala v júni 2015 pri Rimavskom Brezove. Vodič Marek Š. podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa zranili aj traja spolujazdci, 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou.

U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej bolo vyšetrovanie ukončené návrhom na podanie obžaloby. Z prečinu usmrtenia bol obvinený vtedy 30-ročný Marek z Rimavského Brezova. Podľa trestného zákona za tento čin spáchaný závažnejším spôsobom konania hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Súd tragickej nehody cyklistky znova odročili, dôvodom je dokazovanie
Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross