No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otázka výstavby multifunkčných hál je stále otvorená, SZĽH spustil i projekt opravy tých existujúcich

byvala panelaren rs 1Otázka výstavby multifunkčného ihriska Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) je stále otvorená. Ako ďalej Rimava.sk informoval hovorca SZĽH Ľuboš Schwarzbacher, z takmer 130 samospráv, ktoré prejavili záujem o multifunkčnú halu, bolo tridsať žiadostí kompletných. Podľa hovorcu to však nie je finálny počet miest a obcí, kde by vystavali halu. „S každou samosprávou, ktorá prejavila záujem budeme rokovať,“ uviedol Schwarzbacher a dodal, že v septembri spustili aj projekt na revitalizáciu už existujúcich hál.

vizualizacia sportovej haly

Vizualizácia športovej haly

Záujem o výstavbu multifunkčnej haly prejavilo podľa hovorcu v rámci Slovenska 127 samospráv. Medzi nimi je aj Rimavská Sobota, Hnúšťa, Revúca, Tornaľa, Poltár, Fiľakovo či Hrnčiarske Zalužany. „Z toho celkového počtu bolo tridsať žiadostí úplných. To ale neznamená, že tento počet značí finálne číslo. Samosprávy, ktoré nedoručili kompletnú žiadosť môžu dodatočne zaslať ostatné dokumenty,“ priblížil hovorca, podľa ktorého bude SZĽH ešte rokovať s každou samosprávou, ktorá podala žiadosť. Ako ďalej uviedol, v prípade rozhodovania sa o výstavbe multifunkčného ihriska bude zohrávať úlohu aj počet škôl v okolí haly. „Môže sa ale stať, že v okolí škôl už je postavená multifunkčná hala, v tom prípade môžeme uprednostniť mesto, kde je len jedna škola, ale žiada hala,“ ozrejmil s tým, že takýchto modelov môže byť veľa. „Preto chceme rokovať s každou samosprávou,“ avizuje.

Slovenský zväz ľadového hokeja však ešte v septembri 2016 spustil projekt na opravu už existujúcich hál, aká je aj v Rimavskej Sobote. Podľa hovorcu by chceli opraviť a prebudovať na multifunkčné haly šesťdesiat takýchto stavieb. „Medzi samosprávami, ktoré prejavili záujem je aj Rimavská Sobota,“ poznamenal Schwarzbacher, podľa ktorého mali mestá v žiadosti načrtnúť, čo by v hale ako aj v jej okolí mohlo byť. Zimný štadión v Rimavskej Sobote by tak nemusel byť len ako hokejová hala, ale v prípade, že samospráva bude medzi vybranými by z neho mohla byť športová hala využívaná aj na iné športy. Všetko je však nateraz v štádiu rokovania.

V súčasnosti je rimavskosobotský Zimný štadión až do odvolania zatvorený. Dôvodom je poškodená a zatekajúca strecha.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Žiadosti z regiónu o multifunkčnú halu čakajú hodnotenia
O výstavbu multifunkčného ihriska SZĽH prejavilo záujem niekoľko samospráv v regióne


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross