No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Polovica prázdnin je za nami a cyklocesta stále nie je hotová

cyklocesta-00Cyklocesta spájajúca Rimavskú Sobotu s Kurincom, ktorá mala byť hotová najneskôr do konca minulého mesiaca, stále nie je zaasfaltovaná. Redakciu na to upozornil čitateľ Rimava.sk, ktorého zaujíma či to kraj, ako investor stavby, myslí s dokončením cyklotrasy na poltárskej trati vážne. „Už od jari nám sľubujú, že to bude hotové, a stále nič,“ povedal Robo. Ako spomenul, okrem bicyklovania radi chodievajú aj na kolieskové korčule a keď chcú ísť na Kurinec bez toho, aby ich „vytriasol“ nekvalitný asfalt na ceste, musia sadnúť do auta a prejsť až za Včelinec, kým sa napoja na cyklocestu. Podľa posledných informácií hovorcu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Vladimíra Gürtlera mala byť cyklocesta dokončená najneskôr v prvej polovici prázdnin. Ako pre Rimava.sk v súčasnosti uviedol, podľa zmluvy má byť cyklocesta dokončená do 22. augusta a ich snahou je dokončiť cyklochodník v predtermíne. „Robíme všetko preto, aby ju mohli obyvatelia a návštevníci Rimavskej Soboty využívať čo najviac už počas letnej sezóny,“ povedal Gürtler, ktorý príčiny oddialenia prác neuviedol.

S asfaltovaním približne dvojkilometrového úseku sa podľa primátora Jozefa Šimka a zároveň poslanca BBSK malo začať od 10. mája. Podľa jeho slov sa o tomto termíne ústne dohodol s predsedom BBSK Marianom Kotlebom v rámci jeho aprílovej návštevy Rimavskej Soboty.
Prípravné práce mali na starosti Technické služby mesta, od februára bývalý železničný násyp čistili od náletových drevín medzi Školskou ulicou v meste a Včelincom. Záverečná fáza úprav bude financovaná z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo výške približne 100 tis. eur.

Cyklocesta bola témou aj na poslednom rokovaní poslancov mestského zastupiteľstva. V interpeláciách koncom zasadnutia poslanec Štefan Baláž spomenul, že ho oslovili obyvatelia Rožňavskej ulice a chceli vedieť, či by mesto vedelo vyčistiť zarastenú poltársku trať aj v dlhšom úseku, za garážami v smere na železničnú stanicu. „Netreba asfaltovať, len ju upraviť, aby sa tam deti  mohli hrať a bicyklovať,“ povedal Baláž. Podľa primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka trať nie je vo vlastníctve mesta ale Banskobystrického samosprávneho kraja. „Vyčistenie trate sa môže nejakou formou dať urobiť, keď to bude slúžiť pre občanov mesta, len potom, aby nebol primátor napadnutý, že sa stará o cudzí majetok,“ dodal Šimko.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisace články
Na cykloceste sa opäť pracuje, asfaltový povrch má byť do dvoch týždňov
VIDEO: Cyklocestu by mali začať asfaltovať v nasledujúcich dňoch
Cyklocestu na Kurinec by mali začať asfaltovať
Bývalú poltársku trať čistia, v lete má slúžiť ako cyklocesta


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross