No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Počas víkendu horel dom v Hrachove, dymilo sa aj z opusteného internátu v R. Sobote

Počas uplynulého víkendu zasahovali hasiči pri požiaroch v Rimavskej Sobote aj v obci Hrachovo. Pri hlavnej ceste tu horela strecha, drevené palety a plastové kvetináče. Ako Rimava.sk ďalej informoval okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru Marek Laššák, v nedeľu večer horela časť strechy rodinného domu, pri ich príchode už na mieste zasahovali miestni dobrovoľní hasiči z Hrachova.

Okrem nich na miesto boli privolaní príslušníci HaZZ z R. Soboty na dvoch vozidlách a požiar tak hasili tiež Keďže potom bol požiar pod kontrolou, ďalšia jednotka z Hnúšte sa asi po desiatich minútach vrátila na stanicu. Ako vznikol požiar drevených paliet pri budove zatiaľ hasiči uviesť nevedeli. "Príčina požiaru je v štádiu šetrenia," dodal Laššák. Na mieste bola aj polícia, podľa majiteľa by mohlo ísť o podpálenie.

Článok pokračuje pod reklamouŠkody pri požiari boli podľa Laššáka vyčíslené na približne 600 eur, uchránené hodnoty na tri tisíc eur. Vďaka rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov z Hrachova sa oheň nerozšíril a nespôsobil veľké škody na majetku.

"Na mieste zásahu sme boli prví. V čase, keď nám volali z operačného strediska HaZZ sme sa už obliekali v požiarnej zbrojnici,” povedal Róbert Zachar, veliteľ DHZO Hrachovo k pohotovému výjazdu ich hasičskej jednotky. Podľa jeho slov k požiaru vyrazilo sedem členov DHZO do piatich minút na vozidle Iveco DAILY.

Ešte v sobotu, 11. januára, hasiči zasahovali aj pri požiari v opustenom internáte v R. Sobote. Oheň si tu pravdepodobne založil jeden z bezdomovcov, ktorý sa neskôr sťažoval na bolesť hlavy. Na miesto bola priovolaná okrem hasičov, aj rýchla zdravotná služba, ktorá muža ošetrila na mieste. Hasiči zasahovali v dýchacích prístrojoch. Podľa Laššáka ide asi o štvrtý prípad takéhoto výjazdu odkedy sa na jeseň ochladilo.

Bývalá budova internátu na Ulici Školskej v Rimavskej Sobote je už niekoľko rokov majetkom mesta. Mesto ju do svojho majetku nadobudlo zámenou s Banskobystrickým samosprávnym krajom za pozemky pod cestami II. a III. triedy a nehnuteľnosťami vo vlastníctve kraja. Väčšia časť komplexu nie je využívaná a chátra, prenajatá je len časť priestorov bloku B, kde sídli Krízové centrum SOS určené pre ženy. Situáciou v chátrajúcom internáte sa zaoberali aj poslanci mestského zatupiteľstva, viac sa dočítate v článku - Bezdomovci, bordel, smrad. Čo bude s budovou bývalého internátu?

Pozrite si reportáž TV JOJ

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross